Starosta Powiatu Iławskiego ogłasza możliwość zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Iławie. Kandydatów zgłaszać mogą działające na terenie powiatu iławskiego organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.
(2023-05-29)
W marcu br. WMSSE ogłosiła konkurs stypendialny dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia oraz techników. W mijającym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że stypendia w wysokości 1000,00 zł otrzyma sześciu uczniów, w tym 2 z Zespołu Szkół w Lubawie! Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po rozpatrzeniu wniosków przyznał stypendia za I semestr roku szkolnego 2022/2023
(2023-05-23)
W tym roku, po raz kolejny, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Nabór rozpocznie się 22 maja 2023 r. (poniedziałek), wiele czynności odbywać się będzie przez Internet. System elektroniczny dostarczy Państwu informacji o ofercie szkół ponadpodstawowych, kierunkach kształcenia, pozwoli na elektroniczne wypełnienie wniosku do szkoły, monitorowanie informacji o ilości kandydatów do wybranych oddziałów.
(2023-05-18)
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie zachęca Klientów, którzy chcą zarejestrować pojazd, odebrać dowód rejestracyjny lub dokonać zgłoszenia dotyczącego pojazdów, do korzystania z elektronicznej rejestracji wizyty.
(2023-05-17)
W środę 10 maja 2023 r. w Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach odbyło się spotkanie, podczas którego podziękowano sponsorom za zaprojektowanie oraz wykonanie mebli kuchennych w tej placówce opiekuńczo-wychowawczej. Fundatorem jest firma Szynaka – Meble Sp. z.o.o.
(2023-05-11)
W połowie kwietnia działalność wznowił Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Mamy przyjemność przedstawić nowego koordynatora tego oddziału, którym został dr n.med. Jarosław Cielecki, absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej, urodzony w Szczytnie, na Warmii i Mazurach.
(2023-05-01)
W środę 26 kwietnia 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny będący eliminacją do finału wojewódzkiego. Udział w Turnieju wzięły 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Iławski.
(2023-04-28)
We wtorek 25 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK pod patronatem starosty Bartosza Bielawskiego, w których na torze zadaniowym rywalizowało 10 drużyn z terenu powiatu iławskiego.
(2023-04-25)
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił nową edycję programu Mój Prąd, czyli dopłat do mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych. Nabór wniosków rozpoczął się 22 kwietnia!
(2023-04-23)
Społeczna Straż Rybacka działająca na terenie powiatu iławskiego w kwietniu otrzymała od Starostwa Powiatowego w Iławie nową fotopułapkę, która pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z kłusownictwem na wodach regionu.
(2023-04-20)
Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Iławskiego przyjęty został przez radnych powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2023-2024. Wdrożenie programu ma skonsolidować wszystkie służby, inspekcje i instytucje, przynieść spadek liczby przestępstw i miejscowych zagrożeń, a również przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu iławskiego.
(2023-04-18)
FELIETON WOJCIECHA KANIUKI: Czasami określa się mnie mianem „marudy”. A bierze się to z tego, że do znudzenia potrafię powtarzać pewne informacje, opinie czy fakty. Takim przekazem, który powielam jak mantrę, jest stwierdzenie, że niezależne życie powinno być imperatywem kategorycznym każdej/każdego z nas
(2023-04-13)
Od 17 maja do 16 czerwca 2023 r. (z wyłączeniem 8 i 9 czerwca) w Powiecie Iławskim odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa. Wojewoda wydał w tej sprawie stosowne obwieszczenie. Powiatowa Komisja Lekarska w Iławie znajdować się będzie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie przy ul. Andersa 2 A.
(2023-04-12)
Marcin Bednarczyk, pochodzi z Kazanic, pracuje w Lubawie a na swoje miejsce do życia wybrał Iławę. W grudniu, razem z grupą wolontariuszy z powiatu iławskiego, otrzymał nominację do konkursu „Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu;
(2023-03-29)
Starostwo Powiatowe w Iławie już po raz 22. zaprasza wszystkich do aktywnego udziału w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa pod patronatem Starosty. Tegoroczna edycja trwać będzie od 3 kwietnia do 14 maja, a jej hasło przewodnie brzmi: „ZBIERAJ – SEGREGUJ - ODZYSKUJ!”.
(2023-03-21)
Starostwo Powiatowe w Iławie informuje, że w dniu 31 marca 2023 roku upływa termin płatności rocznych opłat z tytułu użytkowania wieczystego gruntu oraz przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości za rok 2023.
(2023-03-15)
1 marca ruszyły zapisy do Przedszkola Specjalnego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kisielicach. Miejsce w tej placówce przeznaczone jest dla dzieci od 3 roku życia, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
(2023-03-14)
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” młodzież z naszej szkoły spotkała się z fascynującymi ludźmi. Drugiego marca gościliśmy w murach naszej placówki panią Ewę Rzeszutko, autorkę książek Partyzanci znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy i Niezłomni znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy oraz członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej.
(2023-03-10)
W dniu 2 marca na terenie Zespołu Szkół w Lubawie odbyła się konferencja "TRAFNY WYBÓR - czynniki decydujące o wyborze ścieżki kształcenia po szkole podstawowej”. Konferencja została zorganizowana wspólnie ze specjalistami PCRE w Iławie, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Iławie
(2023-03-07)
Wiosna zbliża się wielkimi krokami a wraz z nią nad zbiorniki wodne powrócą wędkarze. Warto pamiętać, iż amatorski połów ryb wiąże się z koniecznością posiadania karty wędkarskiej, którą wydaje starosta właściwy dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o jej wydanie.
(2023-02-28)
Poradnia Zdrowia Psychicznego przy Powiatowym Szpitalu w Iławie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Już teraz czynimy starania, by w najbliższym czasie zatrudnić więcej specjalistów. By sprostać potrzebom społecznym — mówi Elena Svetlichnaya, psychiatra, koordynatorka oddziału psychiatrycznego w Powiatowym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2023-02-24)