ODDALI NALEŻNY HOŁD ZASŁUŻONYM

Opublikowano:

W ubiegły wtorek, 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych zorganizowało spotkanie edukacyjne pn. "PAMIĘTAMY - Wspomnienie najbardziej zasłużonych Lubawian".

Uczestnicy, którzy przybyli na Cmentarz Parafialny, oddali hołd najbardziej zasłużonym Mieszkańcom Lubawy, w tym Powstańcom Styczniowym, po 160 latach od wybuchu powstania. Można było usłyszeć m.in. historie związane z życiem i dokonaniami Teofila Rzepnikowskiego, ks. Leona Kasyny, Władysława Lamparskiego, Franciszka Patera, Teofila Ruczyńskiego, Stanisława Wolskiego, Władysława Asta, Józefa Chylewskiego i Franciszka Jaworowskiego.

- Dziękuję wszystkim za to pełne refleksji spotkanie, Marcinowi Deka za jak zawsze ciekawe prelekcje i przybliżenie sylwetek naszych Bohaterów, a Piotrowi Truszczyńskiemu i firmie Szkłomal za przekazane na tę okazję znicze, które symbolicznie zapaliliśmy na Ich grobach. - mówi Mateusz Szauer, jeden z inicjatorów spotkania.

Wydarzenie zakończyło tegoroczny "Cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią miasta Lubawa i Ziemi Lubawskiej" realizowany przez Stowarzyszenie jako zadanie publiczne dofinansowane przez Powiat Iławski.

LCIS