Święto w Zespole Szkół w Lubawie! 150 lat szkolnictwa średniego oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano:

W Zespole Szkół w Lubawie odbyła się 13 października podwójna uroczystość: jubileusz 150-lecia szkolnictwa średniego w Lubawie oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżniono pracowników jednostek oświatowych powiatu iławskiego. Tego dnia do szkoły przybyli absolwenci, dawni dyrektorzy i nauczyciele. Obecni byli także przedstawiciele samorządów, ale także przedsiębiorstw od lat współpracujących z Zespołem Szkół w Lubawie.


 Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski wyróżnił 11 pracowników ze szkół powiatu iławskiego: Krzysztofa Tomaszewskiego – nauczyciela historii, historii i teraźniejszości w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie; Jarosława Cherka – nauczyciela przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie; Małgorzatę Janiszek, wicedyrektor, nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie; Helenę Urszulę Wyżlic – nauczyciela praktycznej nauki zawodu w zawodzie kucharz w Zespole Szkół w Lubawie; Lidię Magdalenę Śmiechowską – wicedyrektor, nauczyciela biologii w Zespole Szkół w Lubawie; Annę Dziczek – nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu; Marzenę Król – nauczyciela oligofrenopedagogiki w Zespole Szkół Rolniczych im. H. i S. Sierakowskich w Kisielicach; Tomasza Kamińskiego – nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Edytę Surdykowską – psychologa w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie; Izabelę Ziębę – dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych im. H. i S. Sierakowskich w Kisielicach oraz Marzenę Iwasiów – dyrektora Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie.

Podczas uroczystości na ręce Starosty Bartosza Bielawskiego przekazany został natomiast prezent dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Lubawie z okazji Jubileuszu, z rąk Macieja Radtke, burmistrza Lubawy. A był to bon na 5000 zł, który Starosta przekazał Markowi Borkowskiemu, dyrektorowi szkoły.

www.powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)