Od 3 sierpnia br. trwa kolejny nabór wniosków do programu "Moja Woda" przygotowanego w celu łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. Program finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a skierowany do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się jednorodzinny budynek mieszkalny.
(2023-08-11)
Mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Powiatu Iławskiego na koncert muzyki z epoki Jagiellonów, który odbędzie się 1 września 2023 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. Patronat nad tym niezwykłym wydarzeniem muzycznym objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. Organizatorem koncertu jest Fundacja Opcja Benedykta z Olsztyna.
(2023-08-08)
W środę 2 sierpnia 2023 roku z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st.bryg. Piotra Wlazłowskiego miało miejsce podpisanie Regulaminu konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”.
(2023-08-03)
W imieniu Stowarzyszenia Grupa Rajdowa Lracing oraz Samorządu Powiatu Iławskiego zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na piknik motoryzacyjny, który odbędzie się 5 sierpnia 2023 r. w Lubawie. To wydarzenie, realizowane jako zadanie publiczne z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, pełne będzie atrakcji, ale również wiedzy na temat bezpieczeństwie na drodze
(2023-08-02)
Samorząd Powiatu Iławskiego pozyskał dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, która wesprze Niepubliczny Zakład Opieki Długoterminowej p.w. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie. Mowa o wykonaniu systemu sygnalizacji pożaru w budynku szpitala, czyli dostosowaniu obiektu do pożądanych standardów przeciwpożarowych, zachowując materialne dziedzictwo kulturowe tego zabytku.
(2023-07-20)
Najpierw był projekt „Kadry nowoczesnej gospodarki”, który pokazał młodym mieszkańcom powiatu, jak wejść do dobrze wynagradzanej branży IT. Teraz Powiatowy Urząd Pracy w Iławie rusza z kolejnym działaniem dla osób młodych. Już w lipcu rozpocznie realizację autorskiego „Programu wsparcia zawodowego dla osób do 30 roku życia w powiecie iławskim”
(2023-07-12)
W lipcu rozpoczynamy już siódmy cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy i Ziemi Lubawskiej realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego ponownie dofinansowanego przez Powiat Iławski.
(2023-07-11)
Samorząd Powiatu Iławskiego ma nowego Sekretarza. Stanowisko to objęła Anna Empel, osoba od wielu lat związana z administracją rządową i samorządową, posiadająca doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej na kierowniczym stanowisku.
(2023-07-06)
W związku z rozpoczęciem prac nad projektem „Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok” oraz budżetu powiatu na 2024 r. Starosta Powiatu Iławskiego zaprasza do składania propozycji zapisów dotyczących pozafinansowej współpracy powiatu z NGO, które mogłyby być zawarte w Programie na 2024 r. Propozycje należy składać do 6 września 2023 r.
(2023-07-05)
Sobotni Festyn Edukacyjny BEZPIECZNY POWIAT jest jedną z ulubionych atrakcji letnich, co udowodnili mieszkańcy, którzy tłumnie odwiedzili przygotowane w tym roku stoiska. Wszystkie nawiązywały do bezpieczeństwa, bawiły ale i edukowały. Były quizy, nagrody i dużo uśmiechu. JUŻ ZAPRASZAMY ZA ROK!
(2023-06-29)
23 czerwca 2023 r. w Zespole Szkół w Lubawie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły, Pani Anna Empel, która powitała przybyłych gości: przedstawicieli Rady Rodziców – Pana Romana Gancarza, Panią Katarzynę Raszkowską i Pana Piotra Kamińskiego, członka Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie – Pana Romana Czacharowskiego, Radnego Powiatu Iławskiego – Pana Stanisława Kruszewskiego, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.
(2023-06-27)
Pierwsza sobota wakacji, tj. 24 czerwca, będzie niespodzianką dla mieszkańców Powiatu Iławskiego. Tego dnia zapraszamy na coroczny Festyn Edukacyjny BEZPIECZNY POWIAT. Gwarantujemy moc atrakcji i dużą dawkę wiedzy! Każda okazja jest dobra do tego, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa, szczególnie w momencie, kiedy rozpoczynają się wakacje.
(2023-06-20)
W czwartek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego dnia wyróżniono także laureatów powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i podsumowano akcję powiatową „Czyste jeziora i rzeki”.
(2023-06-19)
W czwartek 15 czerwca w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyła się uroczysta gala, podczas której m. in. podsumowaliśmy tegoroczną powiatową akcję Czyste Jeziora i Rzeki. Starosta Powiat Iławski Bartosz Bielawski wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego Marek Borkowski wręczyli laureatom zasłużone nagrody.
(2023-06-16)
Budowa domu dziecka wraz z modernizacją budynku szkoły i zagospodarowaniem terenu” – to jest projekt, który obejmuje wybudowanie Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego, dla 14 osób. Będzie on połączony z budynkiem Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu, która to placówka natomiast przejdzie termomodernizacje
(2023-06-13)
Miło mi poinformować, że nasz uczeń, Szymon Szczepański z klasy IIIA, został laureatem IX edycji Olimpiady Solidarności. W minioną środę w trakcie uroczystej gali w Gdyńskim Centrum Filmowym ogłoszone zostały wyniki finałowej rozgrywki między szesnastoma zespołami wojewódzkimi z całego kraju.
(2023-06-12)
Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański był gościem I Zawodów Wędkarskich o Puchar Dyrektora Zakłady Karnego w Iławie. Odbyły się w sobotę 27 maja, na łowisku „Bogdanka” w Makowie. Starosta Powiatu Iławskiego objął wydarzenie patronatem, podarował upominki zwycięskim drużynom
(2023-06-10)
Starosta Powiatu Iławskiego ogłasza możliwość zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Iławie. Kandydatów zgłaszać mogą działające na terenie powiatu iławskiego organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.
(2023-05-29)
W marcu br. WMSSE ogłosiła konkurs stypendialny dla uczniów Szkół Branżowych I stopnia oraz techników. W mijającym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że stypendia w wysokości 1000,00 zł otrzyma sześciu uczniów, w tym 2 z Zespołu Szkół w Lubawie! Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. po rozpatrzeniu wniosków przyznał stypendia za I semestr roku szkolnego 2022/2023
(2023-05-23)
W tym roku, po raz kolejny, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego będzie prowadzona w systemie elektronicznym. Nabór rozpocznie się 22 maja 2023 r. (poniedziałek), wiele czynności odbywać się będzie przez Internet. System elektroniczny dostarczy Państwu informacji o ofercie szkół ponadpodstawowych, kierunkach kształcenia, pozwoli na elektroniczne wypełnienie wniosku do szkoły, monitorowanie informacji o ilości kandydatów do wybranych oddziałów.
(2023-05-18)
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie zachęca Klientów, którzy chcą zarejestrować pojazd, odebrać dowód rejestracyjny lub dokonać zgłoszenia dotyczącego pojazdów, do korzystania z elektronicznej rejestracji wizyty.
(2023-05-17)