Od 2 do 12 października br. trwała trzecia edycja przedsięwzięcia pn. „Sadzenie drzew miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w powiecie iławskim” zainicjowanego i organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Iławie. Akcja ma za zadanie przyczynić się m.in. do poprawy bioróżnorodności w powiecie i wpłynąć na wzrost pożytków dla pszczół oraz innych owadów zapylających.
(2023-10-12)
W piątek 13 października w Zespole Szkół w Lubawie nastąpi inauguracja uroczystych obchodów 150-lecia Szkolnictwa Średniego, poprzedzona Mszą świętą w Kościele św. Anny i przemarszem ulicami Lubawy do budynku szkoły przy ul. Gdańskiej.
(2023-10-09)
Powiat iławski został wysoko oceniony za właściwie przygotowaną i przeprowadzoną kwalifikację wojskową na terenie powiatu i otrzymał wyróżnienie od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Szefa Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie.
(2023-10-06)
Kilkudziesięciu wędkarzy z powiatu iławskiego wzięło udział w sobotnich (30 września) XXIV Powiatowych Zawodach Wędkarskich o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego. W tym roku były to zawody spławikowe, a połów był szczególnie udany, co podkreślali wędkarze.
(2023-10-04)
Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Iławie w październiku zaprasza na III edycję przedsięwzięcia pn. „Sadzenie drzew miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w powiecie iławskim”. Akcja startuje już w najbliższy poniedziałek, 2 października, a organizatorzy będą czekać na mieszkańców na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Iławie w godzinach od 10.00 do 14.00.
(2023-09-28)
W sobotę 30 września odbędą się XXIV Powiatowe Zawody Wędkarskie o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego. W tym roku będą to zawody spławikowe. Zapraszamy do zapisów! Tradycyjnie odbędą się one w Iławie nad Małym Jeziorakiem, a udział w nich wezmą reprezentacje miast i gmin z terenu powiatu.
(2023-09-16)
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego, przed zbliżającym się sezonem grzewczym rusza I edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.
(2023-09-13)
W piątek 1 września w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie odbyła się uroczystość nadania wyczekiwanego sztandaru Stowarzyszeniu Polskie Dzieci Wojny – oddział w Iławie. Ten ważny moment nastąpił dokładnie w 5 rocznicę istnienia Stowarzyszenia w Iławie. Organizatorami uroczystości było Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Polskie Dzieci Wojny – Oddział w Iławie, przy udziale organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2023-09-13)
Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na konferencję pod hasłem „Czyste powietrze to dar i wyzwanie”, która odbędzie się 14 września br. (czwartek) o godz. 10:00 w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie przy ul. Niepodległości 13A. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Telewizji Lokalnych VERITAS POLSKA.
(2023-09-12)
W piątek 1 września w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Komunalnym przy ul.Wyszyńskiego w Iławie (przy Pomniku Nieznanego Żołnierza), o godz. 11:00 rozpocznie się uroczystość związana z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej.
(2023-09-01)
Mamy zaszczyt poinformować i zaprosić mieszkańców Powiatu Iławskiego na wydarzenie sportowe rangi międzynarodowej – I rundę Ligi Mistrzów UEFA w Futsalu, której gospodarzem będzie Klub Sportowy Constract Lubawa. Odbędzie się ona w dniach 22 -27 sierpnia 2023 r. w Lubawie. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.
(2023-08-14)
Od 3 sierpnia br. trwa kolejny nabór wniosków do programu "Moja Woda" przygotowanego w celu łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę. Program finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a skierowany do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się jednorodzinny budynek mieszkalny.
(2023-08-11)
Mamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Powiatu Iławskiego na koncert muzyki z epoki Jagiellonów, który odbędzie się 1 września 2023 r. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie. Patronat nad tym niezwykłym wydarzeniem muzycznym objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. Organizatorem koncertu jest Fundacja Opcja Benedykta z Olsztyna.
(2023-08-08)
W środę 2 sierpnia 2023 roku z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st.bryg. Piotra Wlazłowskiego miało miejsce podpisanie Regulaminu konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”.
(2023-08-03)
W imieniu Stowarzyszenia Grupa Rajdowa Lracing oraz Samorządu Powiatu Iławskiego zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na piknik motoryzacyjny, który odbędzie się 5 sierpnia 2023 r. w Lubawie. To wydarzenie, realizowane jako zadanie publiczne z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, pełne będzie atrakcji, ale również wiedzy na temat bezpieczeństwie na drodze
(2023-08-02)
Samorząd Powiatu Iławskiego pozyskał dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, która wesprze Niepubliczny Zakład Opieki Długoterminowej p.w. „Szpital św. Jerzego” w Lubawie. Mowa o wykonaniu systemu sygnalizacji pożaru w budynku szpitala, czyli dostosowaniu obiektu do pożądanych standardów przeciwpożarowych, zachowując materialne dziedzictwo kulturowe tego zabytku.
(2023-07-20)
Najpierw był projekt „Kadry nowoczesnej gospodarki”, który pokazał młodym mieszkańcom powiatu, jak wejść do dobrze wynagradzanej branży IT. Teraz Powiatowy Urząd Pracy w Iławie rusza z kolejnym działaniem dla osób młodych. Już w lipcu rozpocznie realizację autorskiego „Programu wsparcia zawodowego dla osób do 30 roku życia w powiecie iławskim”
(2023-07-12)
W lipcu rozpoczynamy już siódmy cykl wycieczek oraz spotkań związanych z kulturą i historią Lubawy i Ziemi Lubawskiej realizowany przez Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w ramach zadania publicznego ponownie dofinansowanego przez Powiat Iławski.
(2023-07-11)
Samorząd Powiatu Iławskiego ma nowego Sekretarza. Stanowisko to objęła Anna Empel, osoba od wielu lat związana z administracją rządową i samorządową, posiadająca doświadczenie zawodowe w pracy w administracji publicznej na kierowniczym stanowisku.
(2023-07-06)
W związku z rozpoczęciem prac nad projektem „Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 rok” oraz budżetu powiatu na 2024 r. Starosta Powiatu Iławskiego zaprasza do składania propozycji zapisów dotyczących pozafinansowej współpracy powiatu z NGO, które mogłyby być zawarte w Programie na 2024 r. Propozycje należy składać do 6 września 2023 r.
(2023-07-05)
Sobotni Festyn Edukacyjny BEZPIECZNY POWIAT jest jedną z ulubionych atrakcji letnich, co udowodnili mieszkańcy, którzy tłumnie odwiedzili przygotowane w tym roku stoiska. Wszystkie nawiązywały do bezpieczeństwa, bawiły ale i edukowały. Były quizy, nagrody i dużo uśmiechu. JUŻ ZAPRASZAMY ZA ROK!
(2023-06-29)