W środę 27 kwietnia, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, odbył się XXII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Zwycięzcami okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie
(2022-04-29)
W niedzielę 24 kwietnia grekokatolicy obchodzili Wielkanoc, nazywaną Paschą Chrystusową. Uroczystość w związku z tym świętem odbyła się także w placówce powiatowej, w której mieszkają uchodźcy z Ukrainy. Nie zabrakło modlitwy, pysznych potraw, ale był też czas na chwile wzruszenia, radości i śmiechu.
(2022-04-26)
Lasy Państwowe poinformowały w lutym br. o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji skupu gruntów pod nowe lasy i zachęcają wszystkich właścicieli gruntów, na których może powstać las, aby zgłaszali się do nadleśnictw z ofertą sprzedaży.
(2022-04-23)
W środę 20 kwietnia w Parafii Greckokatolickiej p.w. św. Jana Apostoła w Iławie odbyła się uroczystość przekazania karetki sanitarnej na potrzeby walczących w wojnie Ukraińców. Została ona poświęcona przez Biskupa Diecezji Olsztyńsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce, ks. dr. Arkadiusza Trochanowskiego, który specjalnie z tej okazji przyjechał do Iławy.
(2022-04-21)
Wybór nowego prezesa nastąpił podczas V Zjazdu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Iławie. Otworzył go ustępujący Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Iławie dh Stanisław Kastrau, który powitał zaproszonych gości oraz wszystkich delegatów.
(2022-04-06)
Rusza kolejna, już 21 odsłona Akcji Czyste Jeziora i Rzeki pod patronatem Starosty Powiatu w Iławskiego. Hasło przewodnie tegorocznej akcji, która trwać będzie od 4 kwietnia do 15 maja brzmi: „Śmieci segregujesz - Ziemię ratujesz!”. Jak mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie:
(2022-03-29)
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat. Jest ono finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.
(2022-03-23)
Zarząd Powiatu Iławskiego podjął uchwały w sprawie wsparcia i powierzenia realizacji zadań publicznych podmiotom, które złożyły oferty w otwartych konkursach ofert na rok 2022. Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Iławskiego otrzymają łącznie 78 tysięcy złotych.
(2022-03-18)
W czwartek 10 marca 2022 r. w Iławie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestniczyły w nim władze wojewódzkie oraz powiatowe z całego regionu. Gospodarzem spotkania był Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski
(2022-03-12)
To już ostatni moment, by osoby, które chcą nauczyć się programowania od podstaw i odmienić swoją zawodową przyszłość, zgłosiły chęć udziału w projekcie „Kadry nowoczesnej gospodarki”
(2022-03-10)
Wszystkim Kobietom z Powiatu Iławskiego życzymy, aby miały tyle energii, by codziennie przenosić góry, które dla innych są nie do pokonania oraz jak najwięcej uśmiechu, radości z życia i spełnienia marzeń! Wszystkiego najlepszego!
(2022-03-08)
Na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pojawiają się kolejne ważne informacje tym razem z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które dotyczą dalszych losów uchodźców wojennych z Ukrainy. Są to nowe informacje dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy.
(2022-03-03)
Starostwo Powiatowe w Iławie wydało album przyrodniczy przedstawiający najpiękniejsze zakątki powiatu iławskiego. Liczy on 128 stron, przedstawia ponad 160 fotografii i został przetłumaczony na język angielski i niemiecki, z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców. Autorem zdjęć jest Maciej Rodziewicz, z zawodu ornitolog,
(2022-02-28)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski w porozumieniu z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego zaktualizował listę miejsc gotowych do przyjęcia uchodźców wojennych. Dotychczas Powiat Iławski dysponował kilkunastoma miejscami. W związku z dynamiką i rozwojem sytuacji Starosta zgłasza służbom Wojewody gotowość do przyjęcia 150 uchodźców wojennych z terenu Ukrainy.
(2022-02-25)
W ramach programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza kobiety z powiatu iławskiego do wykonania bezpłatnej cytologii. Choć w Iławie znajdują się placówki, w których można wykonać badanie, to niestety powiat iławski plasuje się na 19 miejscu statystyk, mierzących objęcie populacji programem profilaktyki raka szyjki macicy w województwie warmińsko-mazurskim.
(2022-02-16)
Jak co roku Starostwo Powiatowe informuje o możliwości skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa m.in. w dziedzinie prawa, mediacji, poradnictwa psychologicznego i pedagogicznego, ale także z zakresu pomocy społecznej i poradnictwa rodzinnego oraz rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień.
(2022-02-07)
9 296,96 zł taką kwotę zebrano podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki odbył się w Porcie Śródlądowym w Iławie! Mimo brzydkiej pogody, padającego śniegu z deszczem oraz porywistego wiatru udało się zorganizować prawdziwą „letnią zadymę w środku zimy”. Przypomnijmy, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 30 stycznia 2022 r.
(2022-02-04)
W styczniu 2022 r. miesięcznik „Perspektywy” po raz 24 przygotował ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Na 786 miejscu w Rankingu Liceów znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie. W Rankingu Techników 2022 r. na 256 miejscu uplasowało się Technikum ZS Lubawa.
(2022-02-02)
Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2022 roku można składać wnioski o nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
(2022-02-01)
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych...." Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Piotra Stawiarskiego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie, Radnego Rady Miasta Lubawa VII kadencji Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia i żalu składają w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Iławskiego
(2022-01-26)
Bezzwrotne dotacje na otwarcie własnej firmy, refundacja kosztów wyposażenia nowego stanowiska pracy, ale też nowe instrumenty, jak zwrot kosztów zakwaterowania, dojazdu i opieki nad dzieckiem. Publikujemy orientacyjne terminy uruchamiania w 2022 roku wsparcia dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i przedsiębiorców z terenu powiatu iławskiego. W tym roku do ich dyspozycji będzie łącznie około 7,5 miliona złotych.
(2022-01-21)