31maja Polski Związek Lekkiej Atletyki w Warszawie przedstawił skład Reprezentacji Polski na Mecz U18 w Słowenii.Zawodniczka LKS Lubawa KLAUDIA KUCIŃSKA podopieczna trenera Leszka Kołodziejskiego została powołana w konkurencji pchnięcie kulą 3kg po raz drugi do REPREZENTACJI POLSKI.
(2023-06-05)
W dniu 3 czerwca br. zmarł Kacper Kisiel, po długiej i wyczerpującej chorobie odszedł do domu Pana - poinformowała wszystkich pani Aneta Kisiel mama Kacpra. Kacper zachorował w 2018 r. w wieku niespełna 18 lat. Już w 2019 roku we wrześniu kilkaset osób wzięło udział w charytatywnym treningu, by pomóc choremu Kacprowi, który zmagał się z chorobą mózgu
(2023-06-04)
1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka i z tej właśnie okazji Seniorzy z Klubu Senior + wspólnie z Radą Sołecką wsi Mortegi oraz Placówką Wsparcia Dziennego w Mortęgach przygotowali dla wszystkich małych mieszkańców wsi wiele atrakcji.
(2023-06-04)
W maju br. ogłoszono wyniki konkursu organizowanym przez Stowarzyszenie Słoweńskich Fotografów Przyrody (Association of Slovenian Nature Photographers) Łukasz Jabłoński otrzymał wyróżnienie (Highly Commended) w kategorii "Ptaki". Zdjęcie przedstawiające dzięcioła dużego zostało wykonane bardzo blisko Lubawy. Jest także opublikowane w albumie pokonkursowym
(2023-06-04)
Na dziedzińcu lubawskiego zamku 2 czerwca odbył się pierwszy koncert w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Tegoroczny festiwal zainaugurowały chóry, które zaprezentowały muzykę rozrywkową.
(2023-06-03)
28 kolejka Forbet IV ligi. Piłkarze Motoru Lubawa rozgrywają swoje spotkanie na stadionie miejskim z Rominta Gołdap. Gospodarz dzisiejszego spotkania zajmuje 10 miejsce w tabeli i po 27 kolejce zgromadził 37 pkt.
(2023-06-03)
3 czerwca br. ok. godz. 10.00 dwa zastępy OSP Lubawa wyjechały alarmowo na drogę DW-541 w Lubawie w okolicy ul.Sadowej. Kierująca samochodem marki BMW z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn, jadąc na prostym odcinku drogi w kierunku ronda koło Parku w Fijewie, uderzyła w słup oświetleniowy, zjechała z pasa drogowego i wjechała do rowu
(2023-06-03)
31 maja w Polsce i na świecie obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Z tej okazji przedszkolaki z grupy ,,Dinusie”, jako Przyjaciele Przyrody postanowiły uczcić święto ulubionego ptaka Polaków. Bociany białe są nieodłącznym symbolem polskiej wsi. Zajmują szczególne miejsce w naszej kulturze i krajobrazie.
(2023-06-03)
W najbliższy weekend 03-04.06 odbędą się spotkania XXVIII kolejki klasy okręgowej, XXIV kolejki rozgrywek piłki nożnej o mistrzostwo klasy „A” oraz XX kolejki rozgrywek piłki nożnej o mistrzostwo klasy „B”. Motor Lubawa czeka trudna przeprawa w Gołdapi ,gdzie zmierzy się z Romintą Gołdap.
(2023-06-02)
Tradycyjnie już, na przełomie maja i czerwca, stawami w Lubawskich Łazienkach zawładnęli najmłodsi. W niedzielę, 28. maja, w parku miejskim zorganizowano kolejne Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Dopisała zarówno pogoda, jak i młodzi moczykije, jedynie do aktywności ryb można było mieć zastrzeżenia.
(2023-06-02)
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak Dziecięcego uśmiechu moc opanowała Szkołę Podstawową w Rożentalu. Uczniowie w towarzystwie swoich wychowawców i przedstawicieli Rady Rodziców hucznie obchodzili ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECKA.
(2023-06-02)
Radni Gminy Lubawa zaakceptowali wykonanie budżetu gminy za 2022 rok i udzielili wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi, Tomaszowi Ewertowskiemu. Głosowanie odbyło się w trakcie ostatniej sesji, w środę 31 maja br.
(2023-06-02)
Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielkowa i Kazanic oraz Rady Rodzicow pani Kinga Sulej z Nadleśnictwa Iława zajmującą się edukacją leśną przedstawiła ważny temat w związku ze zbliżającym się wakacjami jakim jest bezpieczeństwo w lesie rozumiane z różnych stron.
(2023-06-02)
Nie ma dnia, żeby policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie nie zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Właśnie te osoby są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Funkcjonariusze na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych kierujących.
(2023-06-02)
2 czerwca po godz. 6.00 dwa zastępy OSP Lubawa wyjechały alarmowo na ul. Wojska Polskiego w Lubawie. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Iławie otrzymało zgłoszenie dot. otwarcia drzwi do mieszkania w związku z brakiem kontaktu z osobą w wieku około 70 lat, która znajduje się w domu
(2023-06-02)
Dłonie wybijające rytm bicia serc. Czerń i biel. Zamglony las, przez który nieśmiało przenika światło. Promienie nadziei, promienie łaski. Tak zaczyna się teledysk zespołu Iława Gospel Singers, który kilka dni temu miał swoją premierę. Klip jest filmową ilustracją do jednego z najsłynniejszych hymnów o wielowiekowej tradycji - “Amazing Grace” (Cudowna łaska).
(2023-06-02)
Tegoroczny Dzień Dziecka w P.N. Smerfolandia w Lubawie obchodziliśmy w cyrkowym klimacie. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie zabawy odbyły się na przedszkolnym placu zabaw z udziałem przedszkolaków z wszystkich grup wiekowych. Dzieci od rana były w bardzo dobrych nastrojach. Dzisiejsze święto obfitowało w wiele ciekawych zabaw, a panie dołożyły wszelkich starań żeby wszystkim dzieciom umilić czas.
(2023-06-01)
W Łazienkach Lubawskich Młodzieżowa Rada Miasta oraz MOK w Lubawie, 1 czerwca zorganizowały wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dmuchany plac zabaw cieszył się największą popularnością. Starsze dzieci i młodzież bawili się kolorami Holi
(2023-06-01)
31.05.2023 w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej "2" chłopców - Igrzyska Dzieci. W turnieju wystartowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sampławie, którzy awansowali do finału wojewódzkiego po rozegraniu eliminacji rejonowych i turnieju półfinałowego.
(2023-06-01)
Cóż to był za dzień! … Wielkie świętowanie najradośniejszego dnia w Przedszkolu Niepublicznym Bajkolandia w Lubawie to moc atrakcji zapewnionych przez Dyrekcję oraz Kadrę Pedagogiczną, tak aby święto wszystkich dzieci było wyjątkowe i niezapomniane.
(2023-06-01)
Uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im.Mikołaja Kopernika w Lubawie i rodzicami odwiedzili Sanktuarium w Lipach. Super pogoda, wspaniała atmosfera. Życzymy wszystkim małym i dorosłym dzieciom wspaniałego, miłego dnia. Dzielcie się wspólnymi, miłymi wrażeniami, rozmawiajcie i bawcie się. Dziś Dzień Dziecka!
(2023-06-01)