6 grudnia to dzień, w którym każdego roku Szkoła Podstawowa imienia Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach podtrzymuje mikołajkową tradycję. Od samego rana, po korytarzach widać było dzieci ubrane w piękne czerwone stroje oraz mikołajkowe czapki. Wyczekiwały najważniejszego gościa, rozmawiały o Nim i czekały na przybycie.
(2022-12-09)
We wtorek 6 grudnia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie Internatu Zespołu Szkół w Lubawie. Ważną chwilą uroczystości otwarcia internatu, było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali wspólnie: dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie – Anna Empel, Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, kierownik Internatu i wicedyrektor ZS w Lubawie – Joanna Wrońska oraz uczeń Adam Stróżyński.
(2022-12-09)
W czwartek, 8 grudnia, wójt gminy Tomasz Ewertowski złożyli hołd pomordowanym przez hitlerowców mieszkańcom ziemi lubawskiej. W upamiętnieniu wzięli udział: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie, dyrektor placówki Hanna Ewertowska, nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz sołtyska sołectwa Sampława.
(2022-12-09)
Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali policjanci z Lubawy (21.11.2022r.). Kiedy funkcjonariusze otrzymali zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i doprowadzeniu do zakładu karnego 31 – latka pojechali sprawdzić jego miejsce zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był w domu.
(2022-12-09)
Natomiast w gminie Lubawa zgłaszający w rowie zastał samochód z włączonymi światłami. Kiedy informował o zdarzeniu dodał, że w aucie nikogo nie ma. W obawie o życie i zdrowie kierującego funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce jednak nie zastali już pojazdu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Grodziczno kiedy wracał od kolegi chciała zawrócić po czym zjechał na drogę wjazdową na pole.
(2022-12-09)
08.12.2022 r. w grupie „KOTKI” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci wraz ze swoimi najbliższymi uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, muzyczno-ruchowych i plastycznych związanych z tematyką Świąt Bożego
(2022-12-09)
W najbliższą niedzielę 11 grudnia 2022 r. w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie odbędzie się III i IV kolejka XIX Edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubawa
(2022-12-09)
W piątek 9 grudnia zapraszamy na Dni otwarte z marką Eva Minge. Spotkaj się z naszym stylistą, który dopasuje okulary do twojego indywidualnego charakteru oraz urody. Tylko w tym dniu można nabyć oprawy Evy Minge z 30% rabatem
(2022-12-08)
W Lubawie policjanci zauważyli jak jedną z dróg idzie znany im 49 – latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany a w ostatnim czasie nie przebywa w swoim miejscu zameldowania. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do więzienia. 49 – latek spędzi tam 15 dni za popełnione wykroczenia.
(2022-12-08)
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Z tego artykułu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w najbliższym czasie będzie tłumaczył się 37-latek. Mężczyzna posiadał ponad 200 gramów suszu roślinnego, kiedy to został zatrzymany przez funkcjonariuszy.
(2022-12-08)
27 listopada na Torze Modlin zorganizowana została gala wręczenia nagród dla zawodników uczestniczących w jednym z najbardziej znanych i uczęszczanych przez amatorskich kierowców pucharze w Polsce.
(2022-12-08)
Liga rozkręca się na dobre, w ostatni czwartek wystartowało 30 zawodników. Od czasu wznowienia rywalizacji po pandemii to nasz najwyższy wynik, bardzo się z tego cieszymy i zapraszamy do rywalizacji. Rywalizacja trwa w najlepsze, mówiliśmy o naszych topowych zawodnikach, ostatnio o powrotach - co bardzo spodobało się wielu graczom.
(2022-12-08)
W minioną niedzielę w hali w Byszwałdzie drużyna Constract II Lubawa pokonała w 7 kolejce II ligi Futsalu bardzo silny zespół Football Club 10 Zgierz 7:6. Drużyna gości to silna ekipa złożona z zawodników grających w Futsalu w I lidze. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale już chwilę później było 1:1
(2022-12-07)
Odpowiadając na pełne frustracji wystąpienie pana Różańskiego – dyrektora OSiR w Lubawie, które pojawiło się w przestrzeni medialnej na temat „Gminnej Gali Sportu” w Byszwałdzie uprzejmie wyjaśniamy, że gala sportu została zorganizowana z okazji 30-lecia powstania Gminy Lubawa, jako odrębnej jednostki administracyjnej utworzonej w 1992 r. z podziału Miasta i Gminy Lubawa.
(2022-12-07)
W Lubawie 7 grudnia 1939 roku na ul. Browarowej o godz. 10.00 zostało zastrzelonych 10 osób w ramach akcji eksterminacyjnej przeprowadzonej przez okupantów niemieckich w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzień ten zapisał się jako „czarny czwartek” Lubawie. Zbrodni tej dokonali miejscowi Niemcy członkowie Selbstschutzu i żołnierze niemieccy.
(2022-12-07)
Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we wtorek (06.12.2022r.) zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że właśnie się ocknął, nie wie, gdzie jest, ktoś go wywiózł, dostał w głowę i był nieprzytomny. Dodał, że był w jednym z lokalnych sklepów, tam ktoś go uderzył w głowę i wywiózł samochodem, a teraz leży w dole i widzi tylko trzcinę, ale jest przekonany, że jest w swojej wiosce.
(2022-12-07)
„Dziś w Bajkolandii Mikołaj Święty rozdawał dzieciom prezenty!” Jak co roku 6 grudnia Tak około południa Pełno dzieci na sali
(2022-12-07)
W czasie oczekiwania na kogoś, kto ma przybyć na spotkanie, mogą nam towarzyszyć różne postawy i emocje. Różnią się one w zależności od osobistej relacji z osobą, która zapowiada swoją wizytę. Z inną gotowością i stopniem entuzjazmu czeka się na kogoś, kogo dobrze się zna i z kim ma się zażyłą więź, aniżeli na osobę nieznajomą, z którą nie miało się wcześniejszego kontaktu
(2022-12-07)
Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Dziś Urodziny obchodzi św.Mikołaj i w tradycji naszego miasta tego dnia następuje uroczyste zapalenie światełek na choince. W tym roku nie na Rynku, a na przedzamczu LCAS, gdzie od godz. 16.00 najmłodsi mieszkańcy naszego miasta bawiły się ze śnieżynkami i Mikołajem, aby o godz. 17.00 po odliczaniu światełka na świątecznym drzewku zabłysły pełnym blaskiem
(2022-12-06)
Dnia 3 grudnia przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich działających aktywnie na terenie gminy Lubawa wzięły udział w wyjeździe integracyjnym do Gdańska. Pierwszym punktem programu był filmowy seans w kinie Helios - „Listy do M 5”.
(2022-12-06)
Mikołajki w Przedszkolu Niepublicznym Smerfolandia w Lubawie, to ważne wydarzenie dla wszystkich i jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. We wtorek 6 grudnia wszystkie przedszkolaki ubrały się do przedszkola na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki oraz świąteczne opaski.
(2022-12-06)