Pediatria wznowiła działalność z nowym koordynatorem oddziału

Opublikowano:

W połowie kwietnia działalność wznowił Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Mamy przyjemność przedstawić nowego koordynatora tego oddziału, którym został dr n.med. Jarosław Cielecki, absolwent Łódzkiej Akademii Medycznej, urodzony w Szczytnie, na Warmii i Mazurach.

Swój kunszt lekarski budował w specjalistycznych , klinicznych oddziałach dziecięcych Akademii Medycznej w Łodzi m.in.: pulmonologicznym, gastrologicznym i neonatologicznym. Tam też zdobył tytuł doktora nauk medycznych. W ostatnim czasie kierował Oddziałem Pediatrii  Szpitala Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Decyzja o powrocie w rodzinne strony (ur. w Szczytnie) i podjęciu pracy w iławskim szpitalu wynikała głównie z tęsknoty i sentymentu do Warmii i Mazur, gdzie urodził się i wychował. Ale nie tylko patriotyzm lokalny wpłynął na decyzję doktora. Jak sam podkreśla, urzekło go piękno Iławy, którą sondował na zaproszenie dyrekcji przed podjęciem decyzji.

Ostatecznie decyzję przypieczętowała wizyta na Oddziale Pediatrycznym, który jak ocenia jest wyposażony na najwyższym, wzorowym poziomie. Wnętrza, specjalistyczny, nowoczesny  sprzęt medyczny, leki, urządzenia dodatkowe ale przede wszystkim najwyższej klasy specjaliści – tu nie było przypadku. I tak wymieniając mamy do dyspozycji: kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, urządzenia EKG, USG, własny tomograf dostosowany do dzieci, lampy do fototerapii , urządzenia do gastroskopii, inkubatory, własne przyszpitalne laboratorium, czy wreszcie skaner do naczyń żylnych AccuVein ograniczający i upraszczający  nieprzyjemne wkuwanie u hospitalizowanych dzieci. Mali pacjenci Oddziału mogą zatem liczyć na szeroką gamę specjalistycznych badań ale również konsultacji dziecięcych z zakresu laryngologii, chirurgii, okulistyki, neurologii i psychiatrii.

Na ten moment Oddział zapewnia opiekę nad 15 pacjentami w wieku 0-18 lat.

Personel medyczny stanowi 11 pielęgniarek w tym aż 7 w obszarach specjalizacji: pediatrycznej, chirurgicznej i anestezjologicznej. Wysoko wykwalifikowany zespół stanowi 12 doktorów wśród których mamy specjalistów pediatrii, pulmonologii, medycyny ratunkowej, onkologii i hematologii dziecięcej , kardiologii , farmakologii i immunologii klinicznej. Trzon zespołu stanowi dwóch specjalistów z tytułem Doktora Nauk Medycznych.

Z czystym sumieniem można zakwalifikować Oddział Pediatryczny do regionalnych ośrodków z najwyższym standardem leczenia, diagnostyki  i opieki nad małym pacjentem.

Źródło: Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie

 - Dr n.med. Jarosław Cielecki, jest nowym koordynatorem Oddziału Pediatrycznego szpitala powiatowego

Fot. Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie