30 marca 2010 w holu urzędu gminy w Mszanowie został zainstalowany Infokiosk. Infokiosk, zakupiony przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Mieście Lubawskim, zawiera podstawowe informacje dla bezrobotnych z terenu gminy Nowe Miasto Lubawskie
W meczu 15 kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów w sobotę 3 kwietnia, na stadionie Łazienkowskim wygrała drużyna Zatoki Braniewo, zwyciężając Motor Lubawa 6-3 !
Dzisiejsza msza św. była wyjątkowa, bo to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Ksiądz Michał prowadzący tą mszę, przygotował dla dzieci wiele symboli dotyczących istnienia życia, a więc żywe pisklęta, jajeczka czekoladowe, a niektóre dzieci były poprzebierane za zajączki i króliczki.
"Chrystus zmartwychwstał w określonym momencie dziejów, ale wciąż pragnie powstawać z martwych w życiu niezliczonej rzeszy ludzi, w życiu jednostek i ludów. Owo powstanie z martwych wymaga współdziałania człowieka. W tym zmartwychwstaniu ujawnia się tamto życie, które w wielkanocny poranek pokonało grób" JPII 1986
Wszystkiego najlepszego życzy
e-lubawa.pl
Wszystkiego najlepszego życzy
e-lubawa.pl
W Wielką Sobotę w Kościele katolickim przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa złożonego do symbolicznego grobu.
Paradoks krzyża polega na tym - jak pisze ks. Janusz Pasierb - że to, co miało zabić, daje życie. Średniowiecze stworzyło krzyż mistyczny - drzewo zielone pełne liści, dźwigające owoc żywota - ciało Jezusa.
W dniu 31 marca 2010 r. w Montowie na terenie zakladu Oristo, odbyły się ćwiczenia straży pożarnej jednostek z terenu dwóch powiatów iławskiego i nowomiejskiego.
30.03.2010r. w Zespole Szkół w Sampławie odbył się Gminny Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział wszystkie gimnazja z terenu Gminy Lubawa. Organizatorem imprezy był Gminny Szkolny Związek Sportowy.
W ramach projektu „Prątnica – aktywna społeczność” zakończyły się warsztaty teatralne, które prowadziła Małgorzata Gołdon. Dziewczyny przygotowały się do występu artystycznego, który zaprezentują podczas konferencji zamykającej projekt.
30.03.2010 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są to najbardziej masowe biegi rozgrywane w warmińsko -mazurskim.
W świetlicy środowiskowej w Prątnicy odbyła się konferencja kończąca projekt „Prątnica – aktywna społeczność” który realizował Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa w ramach współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie i Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych z/s w Nowym Mieście Lubawskim w dniu 23 marca rozpoczął realizację programu „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności Unii Europejskiej 2010 r.”.
Dziś wieczorem w hali widowiskowo-sportowej przy gimnazjum odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej poprzedzona procesją, która z kościoła św. Jana przeszła ulicami miasta.
W dniach 19-21 marca w 26 sklepach na terenie miasta i gminy Lubawa, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie w porozumieniu z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności w Olsztynie zorganizowali Wielkanocną Zbiórkę Żywności.
Po wielomiesięcznej rywalizacji dobiegły końca zmagania Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego - Okna Rogowski , w której w sezonie 2009/2010 startowało 113 zawodników.
W świetlicy środowiskowej w Szczepankowie odbyła się konferencja kończąca projekt „W Szczepankowie jest szałowo” który realizował Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.
Od 13 stycznia rozpoczęły się zajęcia aerobic dla dzieci w Centrum Aktywności Lokalnej w Łążynie, które odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy) od 15.30 do 16.30. Na aerobic mogą przychodzić dzieci w wieku od 3 do 15 lat.
Podczas 23 kolejki i ostatniej Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w finale Ryszard Boodhram stoczył z Piotrem Garbino pasjonujący pojedynek .
W lubawskim gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich od kilku lat prowadzona jest akcja profilaktyczna, która ma na celu przybliżenie młodzieży szkolnej tematu uzależnienia od alkoholu i narkotyków. W tym roku przebiegała pod hasłem „Gimnazjum bez nałogów.”
Dwa ognie jest grą popularną wśród dzieci młodszych klas szkoły podstawowej. W grze rywalizują dwa zespoły i każdy zespół przed rozpoczęciem wybiera swoją "matkę" - czyli zawodnika, który staje za polem gry drużyny przeciwnej.