Powiatowe Zawody Wędkarskie. Lubawa i Gmina Lubawa była licznie reprezentowana

Opublikowano:

Kilkudziesięciu wędkarzy z powiatu iławskiego wzięło udział w sobotnich (30 września) XXIV Powiatowych Zawodach Wędkarskich o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego. W tym roku były to zawody spławikowe, a połów był szczególnie udany, co podkreślali wędkarze.

 Rekordzistą  okazał się Robert Sawicki z Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego, który złowił 9 kilogramów ryby! ITW zwyciężyło także jako drużyna, z wynikiem ponad 25 kilogramów ryby. Organizatorami zawodów było Starostwo Powiatowe w Iławie (Wydział Edukacji, Kultury Sportu i Promocji)  oraz Iławskie Towarzystwo Wędkarskie.Sobotni poranek był deszczowy i wietrzny, jednak szybko pogoda zmieniła swoje oblicze na korzyść wszystkich uczestników zawodów. Jednak jak podkreślali wędkarze, pogoda im zupełnie nie jest straszna, szczególnie, że połów okazał się obfity. Coroczne zawody o Nagrodę Starosty popularyzują sport wędkarski w powiecie iławskim, aktywizują i integrują środowisko wędkarskie. Tak było i tym razem. Przyjechali bowiem zawodnicy z różnych części powiatu, z Iławy, z Gminy Iława, z Lubawy, z Gminy Lubawa, ale także z Susza i Kisielic. Oprócz stałych bywalców pojawiło się sporo nowych osób, które po raz pierwszy brały udział w powiatowych zawodach. A były one rozgrywane w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej, na tzw. żywej rybie, która po zważeniu wypuszczona była do wody. Drużynę stanowi 3 – osobowy zespół zawodników zgłoszony przed rozpoczęciem zawodów. Miejscem była linia brzegowa jeziora Jeziorak Mały z wyłączeniem pomostów. Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji i zachowania określonych  zasad regulaminem czuwała Komisja Sędziowska: Andrzej Sieński i Roman Jarmoczyk.

Przypominamy zasady naliczania punktów (indywidualnie, drużynowo): – wynik indywidualny = waga złowionych ryb przez zawodnika, – wynik drużyny = suma wagi złowionych ryb przez trzech zawodników drużyny, – przelicznik punktowy: każdy gram złowionej ryby = 1 punkt.


WYNIKI ZAWODÓW

Klasyfikacja indywidualna:

 I MIEJSCE – ROBERT SAWICKI (ITW) – 9,00 pkt

II MIEJSCE – SEBASTIAN BARCZAK (ITW) – 8,65 pkt

III MIEJSCE – Wojciech KWIATKOWSKI (ITW) – 7,49 pkt

Klasyfikacja drużynowa:

I MIEJSCE – IŁAWSKIE TOWARZYSTWO WĘDKARSKIE (Robert Sawicki, Sebastian Barczak, Wojciech Kwiatkowski) – 25,14  pkt

II MIEJSCE – GMINA LUBAWA (Agnieszka Malinowska, Mariusz Puwalski, Andrzej Mówiński) – 19,74 pkt

III MIEJSCE – MIASTO LUBAWA (Marek Mazurowski, Krzysztof Wojtasz, Łukasz Lasowski) – 15,39 pkt

IV MIEJSCE – GMINA IŁAWA (Mariusz Kotłowski, Andrzej Kotłowski, Paweł Seroczyński) – 11,73 pkt

V MIEJSCE – MIASTO IŁAWA (Piotr Guzowski, Grzegorz Mróz, Mateusz Starościk) – 10,88 pkt

VI MIEJSCE – MIASTO KISIELICE (Arkadiusz Pękala, Zbigniew Kitliński, Marek Spodniewski) – 10,48 pkt

VII MIEJSCE – GMINA MIEJSKA SUSZ (Krzysztof Mierzyński, Patryk Drypa, Ireneusz Dumkiewicz) – 8,90 pkt


Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, w świetlicy internatu. A nagrody wręczał Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, Mateusz Szauer. Uczestnicy zawodów byli zaproszeni przez Organizatorów na pyszną grochówkę, która przygotowały panie z internatu Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie.

Najlepszy zawodnik – Robert Sawicki ITW 

 

Nagroda specjalna dla jedynej kobiety zawodów – Agnieszki Malinowskiej z Gminy Lubawa 

Grupowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów 

Najlepsza drużyna zawodów – Iławskie Towarzystwo Wędkarskie! Nagrodę wręczał Starosta Bartosz Bielawski (na zdjęciu po prawej stronie) oraz Mateusz Szauer (Fot. M. Rogatty)

powiat-ilawski.pl