Władze Powiatu Iławskiego złożyły kwiaty w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wspólnie ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim i wicestarostą Markiem Polańskim kwiaty złożyli także przedstawiciele miasta Iława – wiceburmistrz Dorota Kamińska, Michał Młotek, przewodniczący Rady Miasta Iława oraz Gminy Iława – wójt Krzysztof Harmaciński.
(2019-12-13)
Kilkudziesięciu nauczycieli języków obcych ze szkół Powiatu Iławskiego miało niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładzie dr. hab. Jacka Pyżalskiego. Temat dotyczył trudnych sytuacji w klasie i relacji nauczyciel-uczeń. Można było wysłuchać wielu cennych rad i uwag oraz dostrzec detale, które pomogą stworzyć relację z nawet najtrudniejszym uczniem.
(2019-12-07)
Zapraszamy do listopadowego wydania miesięcznika „Życie Powiatu Iławskiego” – online. Znajdziecie w nim Państwo informacje i ciekawostki z Powiatu Iławskiego: z Gminy Kisielice, Gminy Iława, Gminy Susz, Gminy Lubawa oraz z Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-12-04)
W piątek 29 listopada uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową łączącą Mortęgi z Lubawą. Wspólna inwestycja Powiatu Iławskiego i Gminy Lubawa otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
(2019-12-03)
Przedstawiciele Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie: Janusz Więcek, Andrzej Samoszuk oraz Mirosław Szczypski, otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczystość odbyła się 11 października w Olsztynie.
(2019-11-22)
Rozmowa z lek. med. Stefanem Szpruchem, koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, lekarzem specjalistą balneologii i medycyny fizykalnej, specjalistą otolaryngologii.
(2019-11-17)
Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie w zakresie zlecania i realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Szkolenie poświęcone będzie wzorom ofert, umów oraz sprawozdań określonym przez Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.
(2019-11-12)
Rozmowa z lek. med. Zbigniewem Glińskim, koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Ogólnoustrojowej Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Oddział istnieje w naszym szpitalu od 2012 roku, dysponuje 17 łóżkami.
(2019-11-06)
Władze Powiatu Iławskiego podpisały umowę na realizacje inwestycji oświatowej w Lubawie. W środę 23 października, godz. 9.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie nastąpiło podpisanie umowy na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie (ul. Rzepnikowskiego 4), które służyć będą młodzieży jako internat.
(2019-10-24)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie informuje, że Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zdecydował o rozmieszczeniu barier zapachowych tzw. repelentów, odstraszających dziki wzdłuż drogi wojewódzkiej 519, od granicy z województwem pomorskim w powiecie iławskim do węzła drogowego Małdyty w powiecie ostródzkim – czytamy w komunikacie.
(2019-10-23)
W poniedziałek 14 października w Starostwie Powiatowym w Iławie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.
(2019-10-21)
Panie Marku, jak to się stało, że skusił się pan na start w wyborach samorządowych. To był pana pierwszy raz… i od razu spory sukces, bo został pan wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-10-09)
Rozmowa z Iwoną Śliwińską, specjalistką psychoterapii uzależnień, kierownikiem Oddziału Terapii Uzależnień od Alkoholu Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-10-07)
We wtorek 1 października wmurowano Kamień Węgielny i Akt Erekcyjny po budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Centrum Rehabilitacji w Iławie. „Nastąpił ten dzień, gdy marzenia spełniają się na naszych oczach” – tak skomentowali prowadzący uroczystość, przedstawiciele tej powiatowej placówki.
(2019-10-02)
Poniedziałek 16 września sprawił z pewnością ogromną radość uczniom ze szkół Powiatu Iławskiego. Otrzymali oni bowiem stypendia Starosty Powiatu Iławskiego, przyznawane za szczególne osiągnięcia. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie i była podzielona na dwa etapy
(2019-09-18)
9 września ruszył nabór do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, która funkcjonować będzie przy Inkubatorze Technologicznym w Iławie. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nie tylko na rozwijanie pasji i zainteresowań, ale też zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
(2019-09-17)
8 września przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” z Iławy prezentowali walory turystyczne Powiatu Iławskiego na Powiatowych Obchodach Ogrodnictwa i Promocji Regionów współpracujących z powiatem oraz miastem Hof.
(2019-09-13)
Starosta Powiatu Iławskiego informuje o sprzedaży w trybie aukcji rowerów, które przeszły na własność Powiatu w wyniku stosowania przepisów ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych.
(2019-09-11)
– Rok szkoły 2019/2020 będzie rokiem szczególnym dla szkolnictwa ponadpodstawowego w naszym powiecie – mówi Renata Motylińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie. – Do szkół powróciły 4-letnie licea, 5-letnie technika,
(2019-09-09)
Władze Powiatu Iławskiego były gospodarzem niedzielnej uroczystości obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odbyła się ona w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Iławie oraz na Cmentarzu Komunalnym przy Pomniku Nieznanego Żołnierza
(2019-09-02)
Podczas IX sesji Rady Powiatu Iławskiego Starosta Bartosz Bielawski poinformował radnych o istotnych zmianach kadrowych, które dokonały się w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-08-29)