W związku z epidemią koronawirusa coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną. Taką możliwość przewiduje specustawa, która umożliwiła pracodawcom zlecenie pracownikowi pracy poza miejscem jej stałego wykonywania. Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych aplikacji i narzędzi, które ułatwią pracę w domu, dzielenie się plikami i codzienną organizację zadań
(2020-03-17)
Uwaga! Ważne informacje dotyczące pracy Starostwa Powiatowego w Iławie. ZMIANY WCHODZĄ W ŻYCIE OD 16 MARCA 2020. W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Iławie. Prosimy wszystkich Państwa o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.
(2020-03-13)
Pracownia Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi, zwana potocznie serologią, istnieje w powiatowym szpitalu od lat 70-tych. Rola tej pracowni jest nie do przecenienia. Zapewnia bowiem całodobowe świadczenia dla pacjentów szpitala oraz wykonuje badania dla pacjentów ze skierowaniem i bez skierowania. Na stałe współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie
(2020-03-09)
Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie jest zmuszony zaostrzyć wprowadzone wcześniej ograniczenia dotyczące możliwości odwiedzania hospitalizowanych na tutejszych oddziałach pacjentów.
(2020-03-06)
Powiatowy Urząd Pracy w Iławie w dniach 10 - 21 lutego organizował wydarzenie pn. Promowanie zawodów branży medycznej. Celem wydarzeń było zarówno rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania zawodami branży medycznej, jak również poznanie oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji.
(2020-02-28)
Oddział Chorób Wewnętrznych to miejsce, gdzie lekarze i pielęgniarki każdego dnia mierzą się z ciężko chorymi osobami. Oddział istnieje w Iławie od 1959 roku, mieści się na parterze głównego budynku szpitala. Rocznie hospitalizowanych jest tam około 1400 osób.
(2020-02-23)
W piątek 14 lutego, w Starostwie Powiatowym w Iławie, odbyło się Spotkanie Noworoczne Kombatantów z Powiatu Iławskiego. W tym dniu zabrakło jednej z głównych postaci, organizatora owego spotkania, który tuż przed uroczystością odszedł. Mowa o śp. Karolu Jacuńskim, którego pamięć uczczono minutą ciszy.
(2020-02-18)
Powiatowy Urząd Pracy w Iławie dostosowuje się do nowej sytuacji na rynku pracy oraz zmieniających się oczekiwań pracodawców i osób, które dopiero przygotowują się do podjęcia pierwszego zatrudnienia. Aby ułatwić kontakt z klientami, wydłuża też swój czas pracy.
(2020-02-14)
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Karola Jacuńskiego, zasłużonego prezesa okręgowego koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie.
(2020-02-11)
Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2020 roku można składać wnioski o nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
(2020-01-31)
Oddziały Psychiatryczne Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie istnieją już ponad 30 lat, zmieniając w tym czasie swoje oblicze, metody leczenia, zakres oferowanych usług. Łącznie dysponują 52 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów powyżej 18-tego roku życia, zapewniając całodobową opiekę psychiatryczną z pełną diagnostyką zaburzeń psychicznych.
(2020-01-21)
Od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. w powiecie iławskim działają 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz 1 punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zlokalizowane w 5 miejscach. W zależności od bieżącego zapotrzebowania czyli zgłoszonych przez osoby uprawnione potrzeb prowadzona będzie także nieodpłatna mediacja.
(2020-01-16)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie zaprosił hodowców trzody chlewnej z powiatu iławskiego na ważne spotkanie dotyczące zapobiegania i zwalczania Afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz aktualnej sytuacji epizootycznej. Odbyło się ono w środę 8 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2020-01-10)
Tuż przed nowym rokiem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali dwa nowe oznakowane radiowozy. Zostały one zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji.
(2020-01-08)
Fotografie Łukasza Jabłońskiego z Lubawy zdobią kalendarz Powiatu Iławskiego na 2020 rok. Powiat Iławski, a konkretnie Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, zaprosił go do współpracy i dzięki temu mamy do dyspozycji piękny kalendarz, opatrzony zdjęciami ptaków, które żyją w naszym powiecie.
(2019-12-20)
Na zaproszenie Samorządu Powiatu Iławskiego do Iławy przyjechała delegacja z Ukrainy, z miasta Kopyczyńce, które leży w obwodzie tarnopolskim Ukrainy w rejonie husiatyńskim nad rzeką Niczława. Wizyta odbywała się w dniach 12-14 grudnia i sfinalizowana została podpisaniem umowy o współpracy z Gminą Kisielice.
(2019-12-19)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie zaprasza hodowców trzody chlewnej z powiatu iławskiego na ważne spotkanie dotyczące zapobiegania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz aktualnej sytuacji epizootycznej. Odbędzie się ono w środę 8 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie godz. 11.00
(2019-12-17)
Władze Powiatu Iławskiego złożyły kwiaty w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wspólnie ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim i wicestarostą Markiem Polańskim kwiaty złożyli także przedstawiciele miasta Iława – wiceburmistrz Dorota Kamińska, Michał Młotek, przewodniczący Rady Miasta Iława oraz Gminy Iława – wójt Krzysztof Harmaciński.
(2019-12-13)
Kilkudziesięciu nauczycieli języków obcych ze szkół Powiatu Iławskiego miało niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładzie dr. hab. Jacka Pyżalskiego. Temat dotyczył trudnych sytuacji w klasie i relacji nauczyciel-uczeń. Można było wysłuchać wielu cennych rad i uwag oraz dostrzec detale, które pomogą stworzyć relację z nawet najtrudniejszym uczniem.
(2019-12-07)
Zapraszamy do listopadowego wydania miesięcznika „Życie Powiatu Iławskiego” – online. Znajdziecie w nim Państwo informacje i ciekawostki z Powiatu Iławskiego: z Gminy Kisielice, Gminy Iława, Gminy Susz, Gminy Lubawa oraz z Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-12-04)
W piątek 29 listopada uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową łączącą Mortęgi z Lubawą. Wspólna inwestycja Powiatu Iławskiego i Gminy Lubawa otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
(2019-12-03)