Powiat Iławski jest organizatorem ważnych konsultacji społecznych dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu, w perspektywie do 2030 r. Odbędą się one we wtorek 2 lipca w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-06-19)
Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie to miejsce, gdzie mało który pacjent jest w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Sale są pełne dzieci, które krótko po działaniu leków, wchodzą na wyższy poziom aktywności. Dla personelu to codzienność.
(2019-06-17)
Władze Powiatu Iławskiego podpisały w środę 5 czerwca, ważną umowę. Rozpoczyna ona budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z Centrum Rehabilitacji w Iławie, która powstanie przy ul. Sucharskiego w Iławie.
(2019-06-12)
W wyniku rozstrzygnięcia ubiegłorocznego naboru przeprowadzonego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych kolejne jednostki samorządowe podpisały umowy na remont i budowę dróg lokalnych. Wśród nich Starostwo Powiatowe w Iławie, które uzyskało z tej puli kwotę w wysokości 4 522 196,34 zł.
(2019-06-04)
15 maja 2019 r., w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie, odbyła się Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego, która podzielona była na trzy części: sprawozdawczą, informacyjną oraz wyborczą.
(2019-05-30)
Gabriela Rolka i Kacper Piech – organizatorzy Swimrun Jeziorak 2019, odwiedzili Starostę Powiatu Iławskiego, Bartosza Bielawskiego i Wicestarostę Marka Polańskiego, by podziękować im za współorganizację tej oryginalnej imprezy sportowej.
(2019-05-22)
Strażacy ochotnicy to skarb każdej gminy. Dzięki ich społecznej pracy mieszkańcy powiatu mogą i czują się bezpiecznie – tak o strażakach wyraził się Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego, który był gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w piątek 17 maja w Kisielicach i była połączona z Dniami Rodziny.
(2019-05-21)
Kilkadziesiąt rowerów różnego typu – od sportowych, po damki, sprzęt elektroniczny (telefony, laptopy), portfele (z pieniędzmi i bez), gotówka, biżuteria – to tylko część przedmiotów, które znajdują się w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-05-17)
Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się 17 maja w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.
(2019-05-14)
29 marca Bartosz Bielawski Starosta Powiatu Iławskiego oraz Maciej Rygielski Członek Zarządu Powiatu Iławskiego gościli przedstawicieli tarnopolskiego obwodu z Ukrainy. Inicjatorem wizyty Ukraińców w Starostwie był Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-05-13)
Z całą pewnością najpiękniejsze, pachnące, przyjazne i słoneczne miejsce w Powiatowym Szpitalu w Iławie – pododdział neonatologii, mówiąc potocznie, noworodków. To tu każde nowonarodzone dziecko spędza pierwsze chwile swojego życia.
(2019-04-25)
Na stronie Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się lista zadań drogowych do realizacji, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe. Dwie drogi Powiatu Iławskiego znalazły się na liście podstawowej
(2019-04-19)
Dwa powiaty – jedna wspólna idea! Te słowa najlepiej oddają to, co od dekady łączy oddalone od siebie o ponad 800 km regiony z Polski i Niemiec. Przyjaźń, partnerstwo, współpraca ponad podziałami i bez względu na odległość – wszystko to sprawia, że trwająca już 10 lat współpraca między Powiatem Hof i Powiatem Iławskim jest i będzie kontynuowana.
(2019-04-16)
Rozmawiamy z Anną Różańską, pielęgniarką oddziałową Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z pododdziałem neonatologicznym Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. LUTY 2019: 50 porodów, ponad 260 przyjetych na oddział pacjentek!
(2019-04-04)
W mediach pojawiła się nieprawdziwa informacja (!!), iż nabór do Zespołu Szkół w Lubawie dla absolwentów gimnazjów prowadzony będzie do: 3 oddziałów techników i 3 oddziałów branżowej szkoły I stopnia. Informujemy, że zaplanowano nabór dla absolwentów gimnazjów do: 2 oddziałów liceum ogólnokształcącego, 3 oddziałów techników i 3 oddziałów branżowej szkoły I stopnia.
(2019-04-02)
Jak zmieniają się kobiety, z jakimi schorzeniami walczą, jak chcą rodzić dzieci i co oferuje im ginekologia i położnictwo w powiatowym szpitalu.... Rozmawiamy z Tomaszem Małkiewiczem, lekarzem koordynatorem oddziału Ginekologiczno-Położniczego z pododdziałem neonatologicznym Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-04-02)
Z inicjatywy przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego, Marka Borkowskiego, na najbliższej sesji 28 marca, wyróżnieni zostaną młodzi sportowcy z Lubawy, którzy odnieśli spektakularne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Mowa o lekkoatletce Darii Siemińskiej oraz o piłkarzach z KS Constract Lubawa i ich trenerach.
(2019-03-28)
Po raz pierwszy od wielu lat w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyło się spotkanie Burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego, Przewodniczącego Rady Jana Lichacza z władzami Powiatu, reprezentowanymi przez Starostę Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego oraz jego zastępców.
(2019-03-27)
Jest nam bardzo miło poinformować, że rodzicie dzieci z Gminy Biskupiec odwiedzili dziś, tj. 14 marca, Starostę Powiatu Iławskiego, Bartosza Bielawskiego, by podziękować za wsparcie, którego udzielił w kwestii rozmów na temat transportu ich dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Kisielicach. Okazały się skuteczne i rodzice nie płacą już za dowóz dzieci.
(2019-03-19)
Od poniedziałku 4 marca trwa Wizyta Studyjna Starostów z Warmii i Mazur w Brukseli, w której uczestniczy Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. Spotkania z dyplomatami, posłami Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami Komisji Europejskiej, debaty na temat rozwoju regionu oraz wdrażanie programów RPO – to tylko niektóre punkty wizyty w Brukseli, która potrwa do dziś, tj. do środy 6 marca.
(2019-03-07)
Delegacja z Tarnopola odwiedziła Starostwo Powiatowe w Iławie. Inicjatorem spotkania był Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego . W lutym do Starostwa Powiatowego w Iławie z kurtuazyjną wizytą przyjechali sąsiedzi z Ukrainy, konkretnie z Tarnopola.
(2019-03-02)