Za nami wyjątkowa, bo dwudniowa, wycieczka rowerowa zielonym szlakiem rowerowym z Iławy do Buczyńca (docelowo biegnie on aż do Elbląga). To już druga z czterech wypraw na dwóch kółkach z cyklu „Szlakiem Legend i Podań Powiatu Iławskiego”, który w tym roku zaplanowano pod hasłem „Poznajemy sąsiadów”. Odbyła się ona 24 i 25 sierpnia.
(2019-08-28)
Poznajcie historię Edwarda Jakutowicza, o którym w Porcie Śródlądowym Iława, gdzie cumuje swój jacht od 4 lat, mówi się z sympatią – dziadek Edek. Człowieka pełnego pasji, zakochanego w Jezioraku, a szczególnie w wyspie Czaplak. Pierwszy raz do Iławy przyjechał jako 14-latek, a był to rok 1962!
(2019-08-22)
Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem prac nad projektem „Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok” oraz budżetu powiatu na 2020 r.:
(2019-08-19)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski zaprasza serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek na kolejny cykl wycieczek rowerowych pn. „Szlakiem podań i legend powiatu iławskiego”.
(2019-08-15)
Jaki jest klucz w leczeniu uzależnienia, co to za choroba i jak się z nią żyje – o tym wszystkim rozmawiamy z Lucyną Kaucz, specjalistką psychoterapii uzależnień, która na co dzień pracuje w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-08-08)
Młoda architekt spod Iławy chce stworzyć modelowy budynek o cechach architektury regionalnej. Wykorzysta do tego nowe technologie. „Nowe technologie bardzo odmieniły naszą pracę” – przyznaje Aurelia Palczewska-Dreszler ze studia architektonicznego ap.studio, które od niedawna ma swoją siedzibę w Inkubatorze Technologicznym w Iławie
(2019-08-05)
W Inkubatorze Technologicznym w Iławie uruchomiono stały punkt bezpłatnych konsultacji dla osób chcących założyć własną firmę na terenie powiatu iławskiego. Znany jest też już termin naboru na kolejne biura dla młodych przedsiębiorców w budynku przy ulicy Andersa.
(2019-07-25)
W ciągu miesiąca widzą więcej ludzkiej tragedii, niż niejeden człowiek przez całe życie! Mowa o pracownikach służby zdrowia. Są w gotowości 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku aby nieść pomoc osobom, które nagle znajdą się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.
(2019-07-16)
2 lipca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie przy współudziale Powiatu Iławskiego. Dotyczyło ono konsultacji projektu strategii rozwoju województwa pn. „Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego”.
(2019-07-12)
Nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego przyznawane są od 2002 roku i mają na celu przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, oraz instytucji, organizacji pozarządowych i klubów sportowych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Iławskiego.
(2019-07-10)
25 czerwca, w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie oraz w siedzibie PEFRON podpisano umowy na dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez Powiat Iławski. Władze powiatu reprezentowali: Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, Wicestarosta – Marek Polański oraz Skarbnik Powiatu – Beata Szoka.
(2019-07-08)
Powiat Iławski jest organizatorem ważnych konsultacji społecznych dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu, w perspektywie do 2030 r. Odbędą się one we wtorek 2 lipca w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-06-19)
Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie to miejsce, gdzie mało który pacjent jest w stanie usiedzieć w jednym miejscu. Sale są pełne dzieci, które krótko po działaniu leków, wchodzą na wyższy poziom aktywności. Dla personelu to codzienność.
(2019-06-17)
Władze Powiatu Iławskiego podpisały w środę 5 czerwca, ważną umowę. Rozpoczyna ona budowę nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z Centrum Rehabilitacji w Iławie, która powstanie przy ul. Sucharskiego w Iławie.
(2019-06-12)
W wyniku rozstrzygnięcia ubiegłorocznego naboru przeprowadzonego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych kolejne jednostki samorządowe podpisały umowy na remont i budowę dróg lokalnych. Wśród nich Starostwo Powiatowe w Iławie, które uzyskało z tej puli kwotę w wysokości 4 522 196,34 zł.
(2019-06-04)
15 maja 2019 r., w sali nr 20 Starostwa Powiatowego w Iławie, odbyła się Konferencja Organizacji Pozarządowych Powiatu Iławskiego, która podzielona była na trzy części: sprawozdawczą, informacyjną oraz wyborczą.
(2019-05-30)
Gabriela Rolka i Kacper Piech – organizatorzy Swimrun Jeziorak 2019, odwiedzili Starostę Powiatu Iławskiego, Bartosza Bielawskiego i Wicestarostę Marka Polańskiego, by podziękować im za współorganizację tej oryginalnej imprezy sportowej.
(2019-05-22)
Strażacy ochotnicy to skarb każdej gminy. Dzięki ich społecznej pracy mieszkańcy powiatu mogą i czują się bezpiecznie – tak o strażakach wyraził się Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego, który był gospodarzem Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w piątek 17 maja w Kisielicach i była połączona z Dniami Rodziny.
(2019-05-21)
Kilkadziesiąt rowerów różnego typu – od sportowych, po damki, sprzęt elektroniczny (telefony, laptopy), portfele (z pieniędzmi i bez), gotówka, biżuteria – to tylko część przedmiotów, które znajdują się w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-05-17)
Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się 17 maja w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.
(2019-05-14)
29 marca Bartosz Bielawski Starosta Powiatu Iławskiego oraz Maciej Rygielski Członek Zarządu Powiatu Iławskiego gościli przedstawicieli tarnopolskiego obwodu z Ukrainy. Inicjatorem wizyty Ukraińców w Starostwie był Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-05-13)