W Placówce Wsparcia Dziennego w Rakowicach świętowaliśmy z uczestnikami zajęć Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu nie obyło się bez czytania bajek o stumilowym lesie, rozmów o bohaterach, przyjaźni, trosce i miłości oraz zajęciach plastycznych, na których dzieci kolorowały postać Kubusia Puchatka.
(2024-02-16)
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje,bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych w Rożentalu podczas balu karnawałowego. Już od rana przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje i z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.
(2024-02-15)
Po I wojnie światowej Polska niepodległa rodziła się w bólach. Dość szybko udało się scalić w jedno państwo ziemie trzech zaborów, rządzące się odmiennymi systemami prawnymi, różniące się organizacją i nie tylko.
(2024-02-15)
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgną rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek! Cieszmy się! W dniu 8 lutego 2024 roku przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach obchodziły Tłusty czwartek
(2024-02-15)
Walentynki to święto bardzo lubiane przez naszych przedszkolaków. Jak co roku, każda z grup z radością obchodziła święto miłości. Tego dnia, już od samego rana królował kolor czerwony. Podczas zajęć dzieci poznawały tradycje walentynkowe oraz wykonywały tematyczne prace plastyczne.
(2024-02-15)
14 lutego w Przedszkolu Niepublicznym Smerfolandia w Lubawie obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Tuż przed Walentynkami ruszyła Przedszkolna Poczta Walentynkowa. Przedszkolaki mogły wrzucać do specjalnej skrzynki kartki dla swoich kolegów oraz koleżanek.
(2024-02-14)
Policjanci z Lubawy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom miasta. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania znajomych i nie chcieli go opuścić. Jak się okazało przyczyną awantury była zazdrość o dziewczynę. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
(2024-02-14)
Od 12 lutego 2024r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
(2024-02-14)
Zgodnie z tradycją ostatni czwartek przed wielkim postem jest "tłustym czwartkiem". W tym dniu zjadamy rekordowe ilości pączków, chruścików, faworków i wszelkiego rodzaju słodkości. Szkoła Podstawowa w Sampławie dba o pielęgnowanie tej tradycji i zapewnia pączki wszystkim uczniom.
(2024-02-14)
W minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbyło sie uroczyste podsumowanie sezonu Lubawskiego Klubu Rajdowego. W podsumowaniu uczestniczyli zawodnicy oraz przedstawiciele lokalnych władz i instytucji współpracujących z klubem w minionym sezonie. Galę prowadził Prezes klubu Marcin Turulski
(2024-02-13)
Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa informuje, że zakończyły się prace nad opracowaniem projektu Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Lubawa na lata 2024-2026 jest on propozycją zintegrowanych działań na rzecz rodziny realizowanych na terenie gminy Lubawa w oparciu o ustawę z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
(2024-02-13)
W dniu 10.02.2024r o godzinie 17.00 w świetlicy wiejskiej w Pomierkach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Sołtysa wsi Piotra Roszczynialskiego i członków Rady Sołeckiej: Dariusza Duńskiego, Bożeny Roszczynialskiej, Moniki Duńskiej.
(2024-02-13)
W dniu 9 lutego 2024 r. w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie odbyło się zebranie sprawozdawcze. Zarząd jednostki uzyskał jednogłośne absolutorium. Ważnym punktem obrad było wręczenie odznak
(2024-02-12)
Głowa, szyja, brzuch, kolana. Gimnastyka już od rana. Obrót szybki, skłon głęboki i rozejrzyj się na boki.
(2024-02-12)
W niedzielę (11.02.2024 r.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie zatrzymali do kontroli kierującego audi. W trakcie czynności okazało się, że 28 - latek kierował samochodem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.
(2024-02-12)
10 lutego 2024r. w Targowisku Dolnym odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie zostało zorganizowane w świetlicy wiejskiej. Spotkanie stanowiło hołd dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i miało na celu celebrowanie ich siły, determinacji i wyjątkowości. Impreza rozpoczęła się radosną atmosferą, gdzie panie miały okazję zapomnieć o codziennych troskach i cieszyć się sobą nawzajem.
(2024-02-12)
10 lutego br. w strażnicy w Rożentalu odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej. Na wstępie odśpiewano Hymn Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP "Rycerze Floriana". Zebranie otworzył Prezes jednostki dh Andrzej Petrikowski, który powitał przybyłych gości: członków czynnych, honorowych i wspierających,
(2024-02-12)
Starcie Dawida z Goliatem w Lubawie. Constract był wyraźnym faworytem w starciu z ostatnią w tabeli Sośnicą. Od pierwszym minut mistrzowie Polski stwarzali wielkie zagrożenie pod bramką Jana Biskupa, jednak w piątej minucie byliśmy świadkami pierwszego gola
(2024-02-11)
Nadchodzący czas Wielkiego Postu niesie ze sobą kolejną okazję do pogłębienia osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Na wielkopostnej drodze, która szczególnie sprzyja umocnieniu tej więzi, wielkie znaczenie ma praktykowanie ascezy. Polega ona na współpracy z Bożą łaską, aby zyskać nową wolność w korzystaniu z ziemskich dóbr i odpowiedni w stosunku do nich dystans
(2024-02-11)
27 stycznia 20-osobowa grupa zawodników LKS Lubawa z kategorii U16, U14, U12 wystartowała w Mityngu Ogólnopolskim Pamięci Ireny Szewińskiej na najpiękniejszej hali lekkoatletycznej w Polsce - Arena Toruń. Na starcie poszczególnych konkurencji odnotowano przeszło 1000 młodych zawodników z całego kraju
(2024-02-11)
W czwartek 8 lutego w Zajeździe Wichrowe Wzgórza w Lubawie odbył się Bal Karnawałowo – Walentynkowy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie. W balu udział wzięli uczestnicy, rodzice i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubawie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie oraz Domu Pomocy Społecznej.
(2024-02-10)