Motor Lubawa - Sokól Sokółka 2: 2

W sobotnie  popołudnie na stadionie Łazienkowskim w Lubawie Motor Lubawa  zremisował z liderem III ligi Sokołem Sokólka 2: 2.
 Mecz sędziowała trójka sędziów z Olsztyna.
Lider  III ligi już w 22 minucie zdobył prowadzenie po błędzie  obrony bramkę strzelił  Piotr Andrzejewski , ale po jednej z kontr padło wyrównanie po strzale Piotra Zawadzkiego wychowanka Arki Gdynia, pochodzącego z Lubawy zawodnika.  W 37 minucie ponownie goście uzyskują prowadzenie po zamieszaniu na polu karnym  do przerwy  2: 1 dla gości.

Kibice obawiali się drugiej połowy spotkania zwlaszcza kondycji. Obawy okazały się jednak bezzasadne i Motor umiejętnie broniąc się,  po jednej z kontr na polu karnym został sfaulowany  napastnik Motoru,  sędzia pokazał bramarzowi gości czerwoną kartkę i podyktował rzut karny, którego egzekutorem był Łukasz Michałowski. W 69  minucie Motor wyrównał  na 2: 2 i utrzymał  wynik do końca, zdobywając jeden punkt na swoim boisku.

W mojej ocenie, mimo braku kilku podstawowych zawodników Motor zagrał najlepszy mecz na swoim stadionie w tej rundzie. Walka , upór, ambicja spowodowały,  że zawodnicy, trener i kibice wychodzili ze stadionu zadowoleni. (mz)