Chłopcy ze szkoły w Kazanicach Mistrzami Województwa Szkolnego Związku Sportowego

30.03.2010roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Biegach Przełajowych dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Są to najbardziej masowe biegi rozgrywane w warmińsko -mazurskim.

Na starcie stawiło się wielu biegaczy ze szkół całego województwa. W poszczególnych biegach liczba zawodników wahała się od 60 do przeszło 100 osób. Przed zawodami swój udział potwierdziło przeszło 900 biegaczy.  Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Kazanicach i Złotowa.

Zanim jednak sportowcy przystąpili do rywalizacji nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów-defilada sportowców,  a później przemowa Przewodniczącego WMSZS pana Wacława Wasieli. Pogoda sprzyjała biegaczom, więc rywalizacja była zacięta na wszystkich dystansach poczynając od 600m a na 2000m kończąc.

W tych prestiżowych zawodach znakomicie wypadli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Kazanicach w klasyfikacji indywidualnej 1m –oraz tytuł Mistrza Województwa na 2010 rok wywalczył Mateusz Jackiewicz na dystansie 1000m, miejsce 3 zdobyła Karolina Rolka na dystansie 800m, natomiast 6 była Weronika Mieczkowska 600m.

Ale to dopiero przedsmak gdyż w rywalizacji drużynowej było jeszcze lepiej. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kazanicach zdobyli 1m- i tytuł Mistrzów Województwa, natomiast dziewczęta zostały Drużynowymi Wicemistrzyniami Województwa.

Składy Drużyn:

SP Kazanice -chłopcy- Drużynowi Mistrzowie Województwa

Mateusz Jackiewicz, Cezary Ochenkowski, Paweł Brzozowski, Karol Rochewicz, Damian Gerka, Mateusz Chojnowski, Artur Modrzewski, Piotr Rochewicz, Ireneusz Dymkowski.

SP Kazanice – dziewczęta-Drużynowe Wicemistrzynie Województwa.

Rolka Karolina ,Weronika Mieczkowski, Joanna Krzemińska, Natalia Graman, Anna Melnyk, Klaudia Treder, Małgorzata Pokojska, Agata Bulińska, Weronika Brzozowska.

W  rywalizacji Gimnacjum  dobrze pobiegły dziewczęta trenujące również w LKS Lubawa 3m-Martyna Sławińska 1000m (Gimnazjum Mroczno) oraz 4m –Sylwia Wiśniewska 1000m(Gimnazjum Prątnica)