We wtorek, 30 września po letniej przerwie odbyła się XXXVI zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. W sprawozdaniu z działalności w okresie między sesjami wójt Tomasz Ewertowski poinformował uczestników sesji m.in. o odbytych spotkaniach roboczych z projektantami i wykonawcami gminnych inwestycji, bieżących inwestycjach i przetargach.
W Rakowicach dobiega końca rozbudowa budynku świetlicy wraz ze strażnicą. Zakończyły się prace termomodernizacyjne w świetlicach wiejskich w Grabowie oraz w Wałdykach.
Zakończyła się także termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Omulu. Zrealizowano zadanie polegające na dociepleniu budynku świetlicy w Gutowie. Podpisana została również umowa na docieplenie budynku świetlicy w Pomierkach oraz w Lubstynie. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca października tego roku.
Trwa termomodernizacja świetlicy w Tuszewie. Wójt podpisał umowę na organizację placów zabaw w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w gminie Lubawa. Wartość inwestycji to ok. 216 tys. zł.
Zakończyła się przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rożental i Rożental-Gierłoż. W Targowisku Górnym wykonano nakładkę asfaltową. Wartość inwestycji wyniosła ok. 395 tys. zł. Prawie pół miliona złotych zostało zainwestowano w kruszec na remont dróg gruntowych. W Tuszewie, Mortęgach i Prątnicy i Rożentalu przebudowano chodniki.
Urząd Gminy ogłosił także nabór wniosków o dofinansowanie zadania polegającego na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubawa, które będzie realizowane w 2015 r. w ramach specjalnego programu.
Następnie została odczytana informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Lubawa za I półrocze 2014 r. oraz informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć – opinia komisji.
Radni podjęli uchwały w sprawach:
zmiany Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2014-2020, zmiany uchwały budżetowej, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Iławskiemu, przyjęcia od Powiatu Iławskiego realizacji zadania przebudowy chodników na terenie Gminy Lubawa, sprzedaż nieruchomości, zwolnień z podatku od nieruchomości budowli lub ich części wchodzących w skład infrastruktury „ostatniej mili” oraz zajętych pod nie gruntów, zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego, zmieniająca uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Lubawa do realizacji w latach 2013-2014 projektu systemowego pn. „Aktywna rodzina” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Lubawa na lata 2014-2018. (mz)
Komentarze
Dziewczyny z gminy są najpiekniejsze głupi małolacie.
Tomaszki sa fajne chlopaki ale ta pani z głosu może być groźna. Jest z wykaształcenia matematyczką i historyczką, jest też sadowniczką a u Wierzbickiego pracownizką.Jak wygra wybory to Wierzbicki zaleje rynek wiejski tak jak aktualnie miejski wygranymi przetargami, howgh!
Wójt Tomasz Ewertowski przez 8 lat swojej kadencji zbudował tak silną i stabilną pozycję, że żaden podwładny, nauczyciel czy jakikolwiek inny bajkopisarz nie ma prawa mu zagrozić. Człowiek prawy, prosty w dobrym tego słowa znaczeniu, znający problemy wsi - sam się na niej wychwował. A jako manager stworzył chyba urzędowy wzór pracy, żaden inny urząd nie przyjmuje petentów w tak otwarty przyjacielski i pomocny sposób. Zróbmy wszystko żeby tego nie zmienić bo lepsze jest wrogiem dobrego.
(........................................) Sprawdzimy i poinformujemy bo na razie sa to plotki.
Wielce Szanowny Panie Marianie
W glosie ruszyła kampania wyborcza w gminie wiejskiej, może warto wydzielić kawalek elubawa na harce przedwyborcze, wyborcy będą wtedy lepiejobznajmnieni
Nie, no. Fajne pogłowie w gminie.
Pozdrawiam parzysto i nie... kopytne.
:-)