W czwartek, 31 stycznia o godz. 10:00 w sali sesyjnej odbyła się XXII zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa.
Do porządku zaproponowanego przez Radę na prośbę wójta radni podjęli decyzję o wprowadzenie dodatkowego punktu sesji. W punkcie 6 dodany został podpunkt e - podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, na zadanie wpisane do krajowego rejestru zabytków.
W informacjach między sesjami wójt poinformował o zmianach w tzw. „ustawie śmieciowej” uchwalonej przez parlamentarzystów obecnej kadencji, która wejdzie w życie od 1 lipca i spowoduje wzrost opłat o około 300-400%.
Poinformował o podpisaniu umowy przez Zakład Komunalny Gminy Lubawa na dofinansowanie zadania „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej z przyłączami wraz z budową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kazanice” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej. Inwestycja o wartości brutto 7 mln. 500 tys. zł zostanie dofinansowana ze środków unijnych w wysokości 3 mln. zł.
Poinformował także o zorganizowaniu spotkania 7 lutego o godz 10.00 podczas wspólnego posiedzenia komisji z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz parlamentarzystów i mieszkańców 4 miejscowości przez które przebiega DK -15.
W punkcie zapytania sołtys wsi Sampława zapytał wójta na temat zakończenia remontu kładki przy drodze krajowej.
Podjęto uchwały w sprawach:
zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2013-2020, zmiany uchwały budżetowej, przystąpienia Gminy Lubawa do realizacji w latach 2013-2014 projektu systemowego pn. „Aktywna rodzina” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubawa, wymagań jakie powinni spełniać przedsiębiorcy ubiegający się o uzyskanie zezwolenia w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych, uchwala w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, remontowe, budowlane na zadanie wpisane do krajowego rejestru zabytku.
W odpowiedzi na zapytanie, wójt poinformował Panią sołtys mówiąc między innymi: "Nie znam terminu ukończenia tej kładki, ale będzie mogła Pani bezpośrednio zapytać wykonawców podczas spotkania z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w dniu 7 lutego". (mz)
Komentarze
P.s. Niebawem wybory i stąd ta troska ???? SZKODA ŻE O KŁADKĘ ZAPYTANIE PANI SOŁTYS
Inną sprawą jest to, że sama oczyszczalnia w Kazanicach nie rozwiąże problemu bo gmina to duży obszar. Potrzebne są oczyszczalnie przydomowe i zapewne porozumienie z miastem aby ludzie wokół Lubawy mogli się podłączyć.
Nie wiesz o co chodzi? jak zawsze o pieniądze... przed wyborami jest 7! po wyborach będzie 17... i masa komplikacji i koniec budowy po 2020?
jak burmistrz remontuje dziadosko oczyszczalnie pod nosem glinek za ponad 10 baniek - to dobrze. I jak smierdzialo tak śmierdzi.
A jak wójt buduje nowa za 7 baniek to źle?
Ty weź wymysl coś sensowniejszego bo się kompromitujesz
http://wpolityce.pl/artykuly/31712-co-laczy-wrazliwa-anne-grodzka-z-bylym-dzialaczem-pzpr-krzysztofem-begowskim-wszystko
Roman Dudek, przewodniczący koła
Wiceprzewodniczący:
Marcin Bednarczyk
Tadeusz Marchlewski
Sekretarz: Kazimierz Zieliński
Skarbnik: Marcin Bednarczyk
Członkowie Zarządu koła:
Grzegorz Boczek
Kazimierz Zieliński
gmina Iława ponad 40mln na budowe kanalizacji
http://www.ilawskiewodociagi.pl/content/pois.html
miasto lubawa ponad 10mln na CZEŚĆ remontu oczyszczalni
http://lubawa.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=190552
gmina ostróda 2 etapy 7mln złotych
http://www.gminaostroda.pl/images/stories/biuletyn/BiuletynUG_01_2012.pdf
jaki będzie koszt skanalizowania całej gminy lubawa 20? 40mln? jaki bedzie roczny koszt utrzymania oczyszczalni? co gdy pojawią się problemy techniczne z przesyłem (duże odległości znaczne rożnice wysokości?)
a miało być tak pięknie...
http://bip.warmia.mazury.pl/lubawa_gmina_wiejska/zamowienia_publiczne/181/69/Zakup_urzadzen_do_oczyszczania_sciekow_komunalnych/
gmina rozpoczęła projekt przydomowych oczyszczalni ścieków - ponad 100podobno juz rozdała i co nagle zmiana o 180 stopni budujemy oczyszczalnie? gmina ma około 10700 mieszkanców średnio gospodarstwo domowe liczy sobie 4 osoby czyli w gminie jest około 2675 gospodarstw. Planowane do wydania 7mln/2675 to około 2600zł na gospodarstwo... czyli mniej niż gmina wydała w poprzednich przetargach! roczny koszt utrzymania ZERO. Ale ważne przecież żeby jednostka samorządowa miała robotę! Przed wyborami było głośno itd... Kiedy w Polsce będzie normalnie?