Piraci z Sampławy

Opublikowano:

W ramach warsztatów graffiti, które prowadzi Artur Warszawski, powstały w Sampławie niesamowite rysunki na przystanku autobusowym oraz świetlicy wiejskiej. Wszystkie „wrzuty” obrazują tematykę morsko-piracką.          

Podczas sierpniowych zajęć uczestnicy warsztatów poznali historię rozwoju graffiti.
– Dzisiejsze graffiti wywodzi się z kultury Rapu – mówi Agnieszka Miesikowska, koordynator projektu. – Jednak zwyczaj pisania po murach celem przekazania określonych treści miał swoje początki już w czasach starożytnych.

Na zajęciach poznali także mity oraz stereotypy dotyczące techniki graffiti.

– Obejrzeli również krótkie filmiki na temat legalnego i nielegalnego malowania graffiti – dodaje koordynator projektu. – Próbowali także odpowiedzieć na pytanie czy graffiti jest sztuką czy wandalizmem.

 Po teorii przyszedł czas na praktykę.

– Podczas zajęć praktycznych uczestnicy warsztatów wykazali się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu graffiti na ścianach przystanku PKS oraz świetlicy wiejskiej w Sampławie – kontynuuje pani Agnieszka. – Tematyką graffiti było morze i piraci. Po zajęciach dzieciaki jednogłośnie stwierdziły, że warsztaty graffiti są super, ponieważ uwielbiają malować.
Warsztaty graffiti to dobra okazja do integracji społeczności lokalnej i ukazania aktywnej formy spędzania wolnego czasu, która daje możliwość wykorzystania potencjału społecznego. Dowodem tego jest właśnie aktywny udział  beneficjentów w tych warsztatach oraz zaangażowanie we wspólną realizację projektu.


Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Świetlicowa integracja” w Sampławie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego.

Materiał :OPS