„Bitwa Grunwaldzka”

Opublikowano:

14 lipca o godzinie 16:00 na polach Grunwaldu rozpoczęła się inscenizacja „Bitwy Grunwaldzkiej”. Narrator na początek wprowadził widzów w klimat tamtej epoki. Podał kilka prawd i mitów dotyczących tej największej bitwy średniowiecznej Europy, np. między bajki należy włożyć opowieść o wilczych dołach. Przedstawił podstawowe sposoby prowadzenia walk przez średniowieczne wojska, a rycerze je zademonstrowali.

Następnie rozpoczęła się właściwa inscenizacja poczynając od podarowania dwóch nagich mieczy przez posłańców krzyżackich, poprzez dynamiczne walki konnicy i piechoty, a na śmierci wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Ulricha von Jungingena kończąc.

Niestety pogoda nie sprzyjała widzom i w trakcie głównych walk zaczął padać deszcz, który rozproszył publiczność. Powodem tego mógł być też, znany wszystkim wynik tej wielkiej bitwy, który jest niezmienny od początku rozgrywania inscenizacji na korzyść wojsk polsko – litewskich. (elubawa)

Komentarze

???
małolat, co i do kogo nadajesz?
(2012-07-16 00:05:34)
Małolat
Cze,mitoman. Znaczy się Ulryk nie spadł z konia i przebrał się za Angelę, co się deszczu nie bojała? Przylało i zawinąłeś?
(2012-07-15 20:09:57)
Hansik
No to chyba logiczne że jest fragmentem. Generalnie nudne co rok powtarzane widowisko.
(2012-07-15 19:14:23)
Janusz
Cześć. Chciałbym przy okazji wyjaśnić pewne mity związane z Bitwą pod Grunwaldem Inscenizacja jest tylko fragmentem wydarzeń Grunwaldzkich. Fakt najbardziej "medialnie" rozpropagowanym ale tylko tym. Z roku na rok jest poprawiana, wprowadza się nowe elementy i za rok możemy się spodziewać nowych rozwiązań zagadek z przeszłości. Kolejny rok poprawia się komunikacja drogowa. Nie do końca jest prawdą że ludzie uciekli przed deszczem :) może część ale było tam prawie 60.000 widzów. Na kanale http://www.youtube.com/user/muzeumbitwygrunwald będzie można obejrzeć wszystkie wydarzenia. Zapraszam :)
(2012-07-15 11:03:00)