Puchar Szkłomalu dla Konkela

Reprezentant gospodarzy Wojciech Konkel z Lubawy został zwycięzcą tenisowego turnieju o Puchar Szkłomalu, organizowanego przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”. W pojedynku o pierwsze miejsce pokonał w sobotę (9 czerwca) po emocjonującej walce innego lubawianina Marka Kopańskiego.

Wojciech Konkel zanim rozpoczął decydujące starcie gładko pokonał w pierwszych grach Arkadiusza Zaleskiego i Jana Krauzewicza. Obaj zawodnicy ulegli mu w stosunku 2:6, 2:6.

Znacznie więcej wysiłku musiał włożyć w najważniejszych meczach. W walce o półfinał spotkał się z tenisistą z Nowego Miasta Lubawskiego Łukaszem Żywickim. To właśnie Żywicki w ub. r. podczas Turnieju o Puchar Prezes BS Lubawa pokonał Konkela w walce o najwyższe miejsce na podium. Wtedy wydawało się, że triumfatorem zostanie Konkel, który łatwo wygrał pierwszego seta 6:2. Z czasem tracił jednak siły i w drugim poległ 4:6, by ostatecznie przegrać w tie-breaku 2:7.

Emocji nie zabrakło i tym razem. O sukcesie Konkela w pierwszym secie zadecydował dopiero długi tie-break, wygrany przez niego 12:10. W drugim już obyło się bez takich męczarni (6:3).

W finale na Konkela czekał już Marek Kopański, który miał stosunkowo łatwiejszych przeciwników w początkowej fazie rozgrywek. Jedynie w 1/8 finału większy opór stawił mu Mariusz Krauzewicz, którego pokonał w pojedynku trzysetowym.

Początkowo finał przebiegał pod dyktando Kopańskiego, który wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim lepszy w stosunku 6:3 był Konkel.

W trzecim secie początek wydawał się być po myśli Kopańskiego; wygrał trzy kolejne piłki. I gdy wszystko wskazywało, że nadal to on będzie nadawał ton grze nieoczekiwanie Konkel zmobilizował się doprowadzając do remisu. Przez następne kilka podań wynik oscylował w granicach remisu. Przy stanie 5:5 więcej zimnej krwi zachował Konkel, zdobywając dwa zwycięskie punkty.

W małym finale o miejsce na podium rywalizowali Mieczysław Łukwiński i Łukasz Żywicki z Nowego Miasta Lubawskiego. Także i w tym meczu o zwycięstwie decydował tie- break. Lepszym w nim okazał się reprezentant sąsiedniego miasta. Tym samym Żywicki powetował sobie nieudany start w poprzednich rozgrywkach. W maju podczas turnieju o Puchar Prezes BS Lubawa odpadł już w pierwszej rundzie, wyeliminowany przez lubawskiego tenisistę Jarosława Szczepańskiego. Przypomnijmy, że wtedy Żywicki bronił trofeum wywalczonego w 2011 r.

Wcześniej w ćwierćfinale doszło do rewanżu za ubiegłoroczny pojedynek Żywickiego z Jarosławem Wojtkiewiczem. Wówczas to Wojtkiewicz minimalnie był gorszy (6:2, 3:6, 7:2). Tym razem nie zdołano rozegrać pełnego pojedynku. Po nawiązaniu wyrównanej walki w drugim secie Wojtkiewicz skreczował z powodu skręcenia kostki. Ostateczny wynik: 6:2, 4:3 dla Żywickiego.

W rozgrywkach organizowanych przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”, najlepsi otrzymali okazałe puchary, które wręczył im właściciel firmy Szkłomal Piotr Truszczyński. Dodatkowo wręczono im też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano upominki sportowe. Po dekoracji odbyło się tradycyjne ognisko z kiełbaskami.

Zakończony turniej był wyjątkowy pod względem ilości startujących. Wzięło w nim udział aż 23 zawodników z Lubawy, Nowego Miasta Iławskiego i Iławy.

Kolejny turniej przewidziano na końcówkę sierpnia. O Puchar Burmistrza Lubawy będą rywalizować sportowcy w grze podwójnej (razem deble i miksty). A już wkrótce w Lubawie rusza Liga Tenisowa „Laver Premium”. Więcej szczegółów w najbliższych dniach na stronie www.ltt-laver.pl.