Od 23 kwietnia 2012r. rozpoczęły się warsztaty z terapii psychologicznej w ramach V edycji projektu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej „Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Terapia psychologiczna będzie realizowana w cyklu 3 indywidualnych spotkań raz w miesiącu, trwających po godzinie każde. W sumie na jednego uczestnika przypadają 3 godziny terapii psychologicznej. Kluczowym założeniem terapii psychologicznej jest udzielenie wsparcia nt. Możliwych działań, jakie klient może samodzielnie podjąć w celu rozwiązania problemu / wprowadzenia zmiany w życiu osobistym oraz udzielenie informacji nt. Możliwości i form profesjonalnego wsparcia instrumentalnego i / lub emocjonalnego w przypadkach wymagających dalszej interwencji.
Celami szczegółowymi terapii psychologicznej jest m. in.: poradnictwo w zakresie konkretnego problemu, możliwe określenie kierunków rozwoju osobistego, wzmocnienie motywacji i pozytywnej samooceny, w przypadku potrzeby skierowanie na dalszą terapię bądź poradnictwo psychologiczne lub interwencję kryzysową. Terapia psychologiczna jest dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Warsztaty będą realizowane do listopada 2012r.
Trening kompetencji i umiejętności społecznych w ramach V edycji projektu "Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro"
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie w ramach projektu systemowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 pn. „Aktywność Twoją szansą na lepsze jutro” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego od kwietnia do czerwca realizuje Trening Kompetencji i umiejętności społecznych dla beneficjentów projektu.
Celem głównym i założeniem treningu jest pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji społecznych. W trakcie zajęć uczestnicy będą poszerzać wiedzę i umiejętności w zakresie zasad skutecznego porozumiewania się, pogłębiać wiadomości i zdolności w aspekcie asertywnych zachowań, poznawać skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, pogłębiać kompetencje osobiste w zakresie motywacji i zarządzania własnym czasem, poszerzać wiedzę w zakresie stereotypów rodzajowych i ich wpływu na funkcjonowanie jednostki oraz zwiększenie świadomości nt. zmian w pełnieniu ról społecznych. Blok tematyczny jest realizowany podczas 18 godzin poświęconych dla jednej grupy
Autor: Magdalena Stasińska pracownik ds. promocji, monitoringu i animacji
Komentarze
www.youtube.com/