Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe LZS w Narzymiu

14.04.2012roku odbyły się Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe LZS w Narzymiu. W zawodach wystartowało przeszło 300 zawodników. Kolejny raz znakomitą dyspozycję w przełaju potwierdził Mateusz Jackiewicz Gimnazjum w Kazanicach (LKS Lubawa) zwyciężając na dystansie 1500m po znakomitym finiszu na ostatnich 200m.

Teoretycznie Mateusz powinien znaleść sie poza podium, gdyż przyszło mu rywalizować ze starszymi zawodnikami z Ostródy, z którymi jeszcze nigdy nie wygrał. Jadnakże ku zaskoczeniu trenerów oraz publiczności osiagnął okazałe zwycięstwo i potwierdził swoją dominację również wsród starszych zawodników.

Kolejne  zwycięstwo w tych zawodach osiagnęła siostra Mateusza - Monika która swoją przygodę z lekką atletyką zaczynała w  Gim. w Kazanicach oraz LKS Lubawa (obecnie AZS Olsztyn). Monika zwyciężyła w biegu głównym zaliczanym do klasyfikacji PZLA na dystansie 3000m. W zawodach wystartowali również z powodzeniem Gimnazjaliści z Lubawy. Na najwyższym  3m miejscu uplasował się Dybich Igor w biegu na dystansie 1000m.