Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce juniorów (1994-93)oraz juniorów młodszych (1996-95)

W dniach 26-29.01.2012 r. na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce juniorów  (1994-93)oraz juniorów młodszych (1996-95). W zawodach tych wystartowało 8 zawodników  LKS Lubawa.

Największy sukces osiągnęła nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Aleksandra Maliszewska, która w biegu 200m zajęła 3 miejsce w kraju ze świetnym rekordem życiowym 25,27s. Tym samym Oli udało się przełamać złą passę z dwóch poprzednich lat gdzie zajmowała 4miejsce. Aleksandra Maliszewska zajęła również wysokie 4 m w biegu 60m- 7,77s, gdzie dwukrotnie poprawiała rekord życiowy, ale i to nie wystarczyło do podium.

Kolejna szansa medalowa była blisko  wieloboistki podopiecznej Marka Tykarskiego -Karoliny Jakubowskiej ,która po świetnych startach na dystansie 60m ppł -9.15s oraz pchnięciu kulą 3kg -12,55s zajmowała po pierwszym dniu mistrzostw 3m. Niestety słabsza dyspozycja w skoku w dal oraz wzwyż zadecydowała o spadku na 6 lokatę. Karolina poczyniła ogromne postępy w większości konkurencji co stanowi o tym, że od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest w czołówce kraju w wielobojach lekkoatletycznych juniorów młodszych.

Dobry występ zaliczył również Krystian Treder (L.Kołodziejski), który w konkurencji pchnięcia kulą  rywalizował ze starszymi kolegami. Krystian osiągnął wynik 14,44m co jest jego rekordem życiowym. Niestety pomyłka sędziowska uniemożliwiła mu oddanie kolejnych trzech pchnięć w wąskim finale i ostatecznie po uwzględnieniu protestu zajął 8 lokatę.