Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne w Grudziądzu

20.01.2012 roku w Grudziądzu odbyły się II Międzywojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyczne dla zawodników rocznika 1996 i młodszych. Reprezentacja Lubawy na te zawody liczyła 22 osoby (w tym 2 trenerów). Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: 60m,300m,600m,1000m,skoku w dal  oraz wzwyż. Nad zawodami honorowy patronat objął Prezydent Grudziądza- Robert Malinowski. Ufundował on pamiątkowe koszulki dla osób które zajęły miejsca 1-6 w poszczególnych konkurencjach oraz puchary.

Reprezentacja Lubawy zajęła w tych zawodach wysokie 2m ustępując jedynie gospodarzom. Zawodnicy z Lubawy w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli między innymi z mocnymi drużynami z  Torunia czy Chełmna. Tym bardziej cieszy fakt ,że udało się osiągnąć ten wynik bez konkurencji w której mamy naprawdę dużą moc czyli pchnięcia kulą. Udało się to między innym dzięki wsparciu zawodników z Gimnazjum w Lubawie którzy pokazali się z dobrej strony punktując w poszczególnych konkurencjach co wpłynęło na sukces ogólny drużyny.

W klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali (3 złote,2 srebrne,1brąz) i wiele wartościowych miejsc i wyników. Dodatkowo zostały przyznane nagrody dla najlepszego zawodnika i zawodniczki naszej ekipy. Pamiątkowe puchary zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Lubawy –Macieja Radtke. Trofea te odebrali wśród dziewcząt Angelika Brzozowska (zwycięstwo biegu 300m)oraz Mateusz Jackiewicz (zwycięzca biegu 1000m).