III Kolejka halówki w mieście Lubawa

W nie­dzielę, 4 grud­nia w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR przy Gim­na­zjum w Lu­ba­wie ro­ze­grano trze­cią ko­lejkę ha­lówki. W meczu na szczycie między Szkłomalem a drużyną Libro obie drużyny miały do siebie respekt, gra była ostra, ale ciekawa i widowiskowa. Po jednej z kontr,  pierwszą bramkę zdobył Daniel Malinowski. Przewaga nie trwała jednak długo, zawodnicy Libro szybko wyrównali. Drugiego gola po kontrze zdobyli  ponownie  zawodnicy Szkłomalu, ale  w końcówce pierwszej połowy  lepsi byli  zawodnicy Libro, mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Druga połowa spotkania, to wzajemna walka o każdą piłkę, każdy metr na  boisku i przy stanie 2: 2 na około 3 minuty przed zakończeniem spotkania, zawodnik Libro leży na boisku i Szkłomal z kontry zdobywa trzecią bramkę, w chwilę później kolejną. Ostatecznie Szkłomal pokonał Libro 5: 3.

W tej chwili na czele tabeli są dwie drużyny Szkłomal i ISOvent i zapewne między nimi rozegra się decydujące spotkanie o prymat w tej edycji.

Komentarz:

Było to spotkanie jak sądzę decydujące o losach tej edycji. W mojej ocenie podczas meczu sędziowie popełnili kilka błędów polegających na braku wzajemnej koordynacji między sobą.
Decydującym momentem było nie podyktowanie rzutu wolnego po faulu na zawodniku Libro - Adrianie Mederskim, który leżał na boisku, sędzia nie przerwał gry  i w tym momencie Szkłomal zdobył  3 bramkę.

Podczas spotkania na ławce rezerwowych drużyny Szkłomalu zawodnicy siedzący na ławce rezerwowych w sposób wulgarny odzywali się do młodego  sędziego z Ostródy. Uważam, że takie wulgaryzmy nie powinny mieć miejsce podczas meczu także na ławce dla rezerwowych, a zawodnicy powinni zostać wyrzuceni przez sędziego.

W kla­sy­fi­ka­cji “Naj­sku­tecz­niej­szy strze­lec” pierw­sze miej­sce za­jmuje Piotr Kar­bow­ski (Li­bro) — 10 bra­mek, który wy­prze­dza Da­niela Ję­dry­chow­skiego  — 9 bra­mek i Pa­tryka Bu­dzi­cha (ISO­went) — 8 bra­mek.

Iso­vent — Szkło­ma­lek 11:1
Li­bro — Szkło­mal 3:5
FC Karczma — Con­stract 1:7
ABC Me­ble – Mo­tor Ju­nio­rzy 1:3
Con­stract — Li­bro 4:3
ABC Me­ble – FC Karczma 5:2