Monika Jackiewicz trzecia w X Cracovia Półmaraton Królewski

W dniu dzisiejszym w Krakowie rozgrywany był X Cracovia Półmaraton Królewski. Pośród ok. 11 tys. zawodników z całego świata wystartowała w tym półmaratonie Monika Jackiewicz.

Monika w doborowym towarzystwie spisała się znakomicie pokonując dystans 21 km jako trzecia zawodniczka w kategorii kobiet open. W kategorii K/30 zajęła pierwsze miejsce z czasem 1:13:23. W biegu na dystansie ponad 21 km wystartowało 10753 osób, co oznacza, że poprawiony został rekord frekwencji z 2018 .

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Kenijka Glorius Jepkirui, która przed rokiem w krakowskim półmaratonie zajęła trzecie miejsce. Druga finiszowała Ukrainka Maryna Niemczenko, a trzecia, najlepsza z Polek - Monika Jackiewicz. Zwycięzca otrzymał od organizatorów nagrodę w wysokości 13, a zwyciężczyni 12 tysięcy złotych.

10 Cracovia Półmaraton Królewski wygrali: Denis Chichir i Glorius Jepkirui

Zdjęcie Moniki widnieje na oficjalnym plakacie X Półmaratonu Królewskiego.

Gratulacje Monika i trener Artur Olejarz, który również biegł w tym biegu i uzyskał bardzo dobry wynik.  (mz)