Zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących również w Lubawie

Opublikowano:

Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie jechali do zgłoszonej kolizji czy wypadku drogowego. Różnorodność zdarzeń odnotowana przez funkcjonariuszy sprowadza się do jednego – jeździmy nieostrożnie. Nie zachowanie należytej odległości od drugiego pojazdu, nie zwracanie uwagi na pieszych znajdujących się na przejściach czy nieprawidłowe wyprzedzanie to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety nie zabrakło ich również podczas minionej doby.

We wtorek (10.07.2024 r.) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 30 kontroli, a 18 osób ukarali mandatami. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 1 wypadku i 2 kolizji.
Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci do kontroli  we wtorek (9.07.2024 r.) kilka minut po godzinie 14:00 w gminie Susz. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę po czym sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się wtedy, że 24 – latek kierował motorowerem nie mając do tego uprawnień.

Tymczasem po 16:00 w Iławie 72 – latek kierujący chevroletem podczas wyjazdu z parkingu uderzył w budynek uszkadzając go. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Natomiast po 18:00 w Kisielicach 40 – latka kierująca kią nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrąciła ją. Mieszkanka gminy Kisielice z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Natomiast 40 – latce policjanci zatrzymali prawo jazdy

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany po godz. 20:00 w Lubawa. Podczas czynności okazało się, że 36 – latek kierował rowerem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Tymczasem po 23:00 w Iławie 23 – latek kierował audi nie posiadając do tego uprawnień oraz mając 2 aktywne  sądowe  zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Okazało się, że pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych.

Przypominamy !!!

Każda kolizja, wypadek to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można byłoby uniknąć.

źródło KPP Iława