Festyn z pompą w Omulu

Opublikowano:

Sobota, wakacje, piękna pogoda to czas odpoczynku. W sobotę 6 lipca br. Rada Sołecka, KGW Omulanki i OSP Omule zorganizowały Festyn z pompą. Przyciągająca nazwa, skusiła wielu mieszkańców wsi Omule oraz innych miejscowości.

Wszystkich powitali organizatorzy - sołtys Piotr Kuczyński, Przewodnicząca KGW Omulanki Marta Graszek i Prezes OSP Omule Łukasz Okoniewicz.

Podczas festynu zaprezentował się niezwykły amatorski kabaret z gminy Lubawa "Zgrana Paka". Zaprezentowali się również rycerze z Bratiana. Druhowie z OSP prezentowali wóz ratowniczo-gaśniczy, swoją obecność zaznaczyła grupa kierowców jednośladów. 

Podczas festynu odbył się zorganizowany przez Gminną Lubawską Grupę Darta mini Turniej Darta dla mieszkańców wsi i okolic. Każdy mógł sprawdzić się przy tarczy, tym bardziej, że większość zawodników nie miała wcześniej styczności z tą dyscypliną sportu. 

Miejsca:
1. Agnieszka Stawiarska
2. Sławomir Maciołek
3. Mateusz Rafiński
4. Oliwia Machulska
5. Tomasz Machulski
6. Jan Maliszewski
7. Adrian Jabłoński
8. Bartek Wiśniewski
Podziękowania dla Rady Sołeckiej oraz OSP Omule, za udostępnienie miejsca na świetlicy oraz pomoc w organizacji. Wielkie podziękowania dla sponsorów, bez których nie byłoby takich nagród.

Słowa uznania należą się organizatorom, że pomyśleli o najmłodszych mieszkańcach swojej wsi, którzy zazwyczaj siedzą w smartfonach, komputerach, a zapominają o świeżym, zdrowym powietrzu. Panie z KGW  przygotowały wiele bardzo ciekawych konkursów. W godzinach wieczornych przy muzyce zespołu Singers odbyła się zabawa. (mz)

foto mz i organizator