Piknik Rodzinny na boisku klubowym w Sampławie

Opublikowano:

W minioną sobotę na boisku klubu piłkarskiego PFT Drewneks w Sampławie, klub zorganizował Piknik Rodzinny "Mazur Transport". Bogaty program i przedział czasowy pikniku, wymagał od organizatora wiele wysiłku.
Piknik rozpoczął się od turnieju piłki nożnej, w którym brało udział 9 drużyn nie tylko z lokalnego podwórka piłkarskiego, ale także z Lidzbarka, Kisielic i innych miejscowości. Mimo upału, nie zabrakło piłkarskiej rywalizacji do końcowego gwizdka. Turniej odbywał się na małych boiskach i padało dużo bramek.

Organizatorzy zapewnili piłkarzom napoje no i oczywiście o głodne żołądki  zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sampławy i rodzice szkółki piłkarskiej funkcjonującej w klubie. Wiktor Mazerewicz członek klubu z Łążka przygotowywał kiełbaski z grilla, co przy upale było wielkim wyczynem dla niego, ale czego nie robi się dla sportu.

Po zakończeniu turnieju i wręczeniu pucharów przez głównego sponsora, nastąpiła zmiana warty. Na boisku bawiły się najmłodsi uczestnicy pikniku. Była zjeżdżalnia, basen z kulkami, wodne kule, basen, bubble football – piłka nożna w dmuchanych kulach itd...
 
W dalszej części pikniku dzieci wspólnie bawiły się z rodzicami. Kolejne atrakcje to mecz żonaci - kawalerowie wyniku nie podajemy, rodzice - dzieci, tu lepsze były maluchy. W turnieju tarczy zwyciężył Ksawery Rudnik, a w żonglowaniu piłką na czas - Wojtek Żuchowski.

 Dla dzieci najlepszą atrakcją okazała się "Piana party". Podczas pikniku obecni byli strażacy z OSP Rakowice i OSP Złotowo to ich zasługa.  

Sprzedawane były losy loterii fantowej, którą prowadził członek klubu jednocześnie nauczyciel W-F w szkole Mariusz Ruczyński i punktualnie o godz. 18.00 nastąpiło losowanie bardzo atrakcyjnych nagród m.in. wiele voucherów, nagród rzeczowych od sponsorów, nagród od osób prywatnych takich jak: opiekacze, czajniki, oryginalna piłka z Euro 2024.

No i jak  podkreślił główny organizator i trener klubu Łukasz Wietecha - wisienka na torcie - koszulka z autografem Reprezentanta Polski Jakuba Kiwiora, w której występował w barwach Arsenal London w Lidze Mistrzów.

Na zakończenie trener Łukasz Wietecha podsumował piknik:
- To był mile spędzony czas w gronie naszej społeczności klubowej, również cieszymy się że mieliśmy okazję gościć osoby z okolicznych miejscowość! Po zakończonej loterii fantowej, zespół INTERGRA zadbał o nasze jeszcze lepsze samopoczucie i roztańczył towarzystwo do 22:00.

Organizatorzy  dziękują: sponsorom, paniom z KGW w Sampławie, OSP Rakowice, OSP Złotowo, a także rodzicom dzieci i młodzieży ze szkółki piłkarskiej klubu za pomoc w organizacji I pikniku rodzinnego na stadionie  klubu PFT Drewneks w Sampławie.

Dziękuję za zaproszenie, a pani Edycie Ochockiej za wspólne zdjęcia. (mz)