Policjanci podsumowali miniony weekend w Lubawie kierujący miał 2.2 promila. Wypadek na wiadukcie w Rakowicach

Opublikowano:

Policjanci podsumowali miniony weekend, podczas którego interweniowali 173 razy. Reagowali w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, osób bezdomnych, zakłócających ciszę nocną czy popełniających wykroczenia i przestępstwa, w tym również w ruchu drogowym. W ten weekend na drogach powiatu iławskiego policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo promili w organizmie, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg usiadł za kierownicą samochodu.

W ciągu minionego weekendu policjanci zrealizowali 173  interwencje. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowego reagowali na wszelkie nieprawidłowości i wykroczenia popełniane przez kierowców, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, wykroczenia popełniane względem pieszych.

W tym czasie na drogach powiatu iławskiego doszło do dwóch wypadków drogowych i policjanci pracowali również na miejscu 5 kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących oraz przeprowadzili 61 interwencji w ruchu drogowym.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (14.06.2024 r.) już kilka minut po godzinie 9:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że  19-latek jadący samochodem nie posiada do tego uprawnień.

Tymczasem po godzinie 18:00 po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali kierującego toyotą. Zgłaszający poinformował, że jedną z lubawskich ulic może jechać nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zatrzymali kierowcę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zabezpieczyli samochód od  25 - latka.

Natomiast w sobotę (15.06.2024 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 30-latek jadąc hulajnogą elektryczną, się wywrócił. W trakcie czynności policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia mógł być wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Po godzinie 22:00 w gminie Lubawa, kierujący audi nie zachował szczególnej ostrożności, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa 18-latkowi kierującemu motocyklem oraz 16-latkowi kierującemu motorowerem. Kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Tymczasem w niedzielę (16.06.2024 r.) 19-latek kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wprowadził pojazd w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zjechał na pole. Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast 42-latka kierująca vw na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i dachowała. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a kobieta za wykroczenie został ukarany mandatem.

źródło KPP Iława  
foto ilustracja do tekstu google maps