Andrzejkowe Czarowanie w Przedszkolu w Rożentalu

Opublikowano:

Tradycje i Zabawy pełne Magii Andrzejki to tradycyjne polskie święto, obchodzone 30 listopada i doskonała okazja do stworzenia magicznej atmosfery i realizacji różnorodnych wróżb. To nie tylko dzień tradycji, ale przede wszystkim czas, gdy dzieci bawią się wspólnie, dzielą się spostrzeżeniami i kształtują swoją wyobraźnię dlatego pięciolatki i sześciolatki postanowiły spędzić go wspólnie. 

Magiczne wróżby wprowadziły dzieci w świat marzeń i tajemnic.  Tego dnia nie mogło zabraknąć lania wosku to jedna z najbardziej ekscytujących wróżb. Gorący wosk spływający do zimnej wody, kształtuje się w różnorodne bryły, które tworzą pretekst do przepowiadania przyszłości. To moment w którym wyobraźnia dzieci rozkwita.  

Tego dnia przedszkolaki układały również kapcie do drzwi, aby dowiedzieć się kto jako pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż.  Kolejną wróżbą był rzut monetą. Dzieci rzucały monetą do naczynia starając się celnie trafić mając nadzieją, że ich marzenie spełni się. Zabawa ta to doskonały sposób na rozwijanie zręczności. Dzieci tworzyły także magiczne kule, które miały przynieść im szczęście i spełnienie marzeń.  Zapewne był to jeden z tych wyjątkowych dni, które długo pozostaną w pamięci każdego przedszkolaka.

materiał SP w Rożentalu