Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących

Opublikowano:

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących. Jeden dał 15 - letniemu synowi motocykl, żeby sobie pojeździł, drugi kierował vw mając aktywny zakaz a trzeci pomimo wcześniej spożytego alkoholu jeździł motorowerem

Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza …do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień podlega karze grzywny – i właśnie z takiego artykułu mandatem został ukarany pewien 48 – latek, który swojemu synowi użyczył motocykl. Natomiast 39– latek za kierowanie autem mając aktywny zakaz i 38 – latek który jeździł pijany motorowerem będą tłumaczyć się przed sądem.

Na jednej z dróg w gminie Lubawa w poniedziałek (05.06.2023 r.)  kilka minut po godzinie 8:00  policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Funkcjonariusze wylegitymowali młodego mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości.  Okazało się, że 15 – latek kierujący motocyklem nie posiada do tego uprawnień. W trakcie czynności policjanci ustalili, że właścicielem jednośladu  jest tata chłopaka.  48 – latek za udostępnienie motocykla osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym został ukarany mandatami. Natomiast 15 – latek za kierowanie jednośladem bez uprawnień będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Tymczasem w Iławie policjanci z wydziału kryminalnego podczas wykonywania czynności służbowych zauważyli vw. Funkcjonariusze rozpoznali, że samochodem jedzie znany im z wcześniejszych interwencji 39 – latek. Policjanci pamiętali, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po czym sprawdzili go w policyjnych systemach. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. 39 – latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Natomiast na jednej z iławskich ulic policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę a także sprawdzili w policyjnych systemach oraz jak przy każdej kontroli zweryfikowali trzeźwość. Okazało się, że 38 – latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w gminie Kisielice. Podczas badania okazało się, że 54 – latek kierował rowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

źródło KPP Iława