W B klasie Jordan Kazanice - Tessa Tuszewo 4 : 1

Jordan nadal niepokonany na wiosnę. Chociaż w B-klasie występuje aż pięć drużyn z Gminy Lubawa to derby pomiędzy Tessą Tuszewo, a Jordanem Kazanice od zawsze jest uważane za te najważniejsze i budzące najwięcej emocji. Tak było i tym razem.

Bardzo licznie jak na zmagania niższych lig zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak wrażeń. W meczu było wszystko zwroty akcji, spektakularne faule, kartki, pomyłki sędziowskie, fajny doping kibiców, nie wykorzystany karny i oczywiście grad goli. Od początku lepiej "w mecz" weszli zawodnicy gospodarzy i już po kilku minutach prowadzili 1:0 i z kazdą minutą "rozkręcali" się coraz bardziej.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Jordana i tylko temu, że nie wszystkie piłki "trafiały" w światło bramki Tessa zawdzięcza, że na przerwę schodziła z wynikiem 3:0. Po zmianie stron sytuacja zmieniła się diametralnie. Zawodnicy z Tuszewo ruszyli do ataku i już w pierwszych minutach jeden z zawodników gości został sfaulowany w polu karnym. Sedzia wskazał na "wapno", jednak bardzo dobrze dysponowany Borkowski dwoma efektownymi paradami (strzał i dobitka) uratował Jordan przed stratą bramki.

To co nie udało się Tessie przy karnym, naprawili parę minut później, błąd deffensywy gospodarzy i z bezpośredniej odległości głową do siatki piłkę kieruje zawodnik  Tessy. Od tej pory mecz stał się bardziej brutalny i sędzia musiał sięgnąć po kartoniki. Tessa atakowała, ale deffensywa Jordana była nie do przejścia. Kropkę nad "i" postawił P. Banacki (hat trick), który pięknym strzałem z dystansu pokonał golkipera gości i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Dzięki wygranej nad Tessą, Jordan umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli i odrobił po dwa punkty do lidera i wcelidera.

Bramki dla Jordana: Piotr Banacki - 3, Paweł Ossowski - 1
W innym meczu derbowym Prątniczanka Prątnica została rozbita przez Lidera Złotowo 5:0