Zapraszamy na powiatowe obchody święta strażaka połączone z Dniami Rodziny

Opublikowano:

Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Iławie Stanisław Kastrau serdecznie zapraszają na uroczyste obchody „Powiatowego Dnia Strażaka”, które odbędą się 17 maja w amfiteatrze miejskim w Kisielicach.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.00 mszą polową w kisielickim amfiteatrze, gdzie następnie odbędzie się prezentacja sprzętu pożarniczego, konkursy i animacje rodzinne oraz rodzinny bieg sztafetowy. Powiatowe obchody Dnia Strażaka łączyć się będą z obchodami XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. W części artystycznej usłyszymy koncert orkiestry dętej, która nieodzownie łączy się z ceremoniałem strażackim. Program artystyczny przewiduje również koncert grupy tanecznej FOX. Publiczność amfiteatru podczas zabawy tanecznej bawić będzie zespół EFEKT.

Najmłodsi będą mogli spędzić aktywnie czas w wesołym miasteczku. Organizatorzy przewidzieli również poczęstunek – tradycyjną strażacką grochówką.

Finałem wydarzenia o godzinie 22.00 będzie widowiskowy pokaz ognia w wykonaniu Teatru Ognia Fire Dance Crew.  

źródło: powiat.ilawski.pl