Wyścig Pięciu Jezior - MTB Maraton Iława

Ponad 250 zawodników stanęło na starcie Wyścigu Pięciu Jezior – MTB Maratonu, na którego pierwszą edycję zaprosił zespół Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji we współpracy z Nadleśnictwem Iława. Trasa wyścigu biegła malowniczymi leśnymi ścieżkami i duktami w pobliżu jezior: Radomno, Zielonego, Czerwonego, Brzozy i Głębokiego. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse: długi (50 km), krótki (30 km) i rodzinny (10 km).

W niedzielę, 23 kwietnia, na iławski maraton wybrała się spora grupka zawodników z Lubawy, a kilkoro z nich stanęło na podium wyścigu. Największy sukces odniósł Paweł Kowalkowski z Fijewa reprezentujący Centrum Rowerowe Olsztyn, który został zwycięzcą dystansu długiego. Na tym samym dystansie trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobył Witek Szczawiński (Terra Lubavia).

Na dystansie krótkim miejsca na podium w swoich kategoriach zdobyli: Anna Kruszyńska - trzecie (Orkamasters Iława) i Michał Kowalkowski – drugie (Terra Lubavia).

Na trasie pomocą techniczną zawodnikom służył Marcin Jasiński, którego firma była partnerem wyścigu. (elubawa)

Pełne wyniki: sts-timing.pl/event/mtb-ilawa

Strona wyścigu: mtb-ilawa.pl