I Górznieński Maraton MTB

Opublikowano:

W niedzielę 26.03.2016r. odbyła się pierwsza edycja GÓRZNIEŃSKIEGO MARATONU MTB. Piękna pogoda oraz długa zimowa przerwa sprawiła, że frekwencja dopisała i na starcie zawodów stawiło się blisko 150 zawodników. Maraton odbywał się na dwóch dystansach: 20 km – jedno okrążenie, 40 km – dwa okrążenia. Również dla dzieci przygotowano dwa krótkie, kilkusetmetrowe dystanse zlokalizowane na terenie oraz wokół Hotelu Dworek Wapionka, będącego jednym z organizatorów zawodów.

Trasa została poprowadzona w okolicach Górzna, głównie na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Liczne wzniesienia, pagórki, strome zjazdy, single tracki nie pozwalały choć na chwilę odpocząć zawodnikom. Dodatkowo meta maratonu zlokalizowana była na stromym, piaszczystym podjeździe, co było dodatkowym wyzwaniem dla uczestników wyścigu oraz nie lada gratką dla kibiców.

Oczywiście na maratonie nie mogło zabraknąć zawodników z Lubawy i okolic. W wyścigu wzięli udział:

20 km – dystans średni, jedno okrążenie

Anna Kruszyńska (OrkaMasters Iława),
Adrian Libuda (TERRA LUBAVIA),
Sebastian Podliński,
Grzegorz Niesiobędzki,
Tomasz Wyżlic (TERRA LUBAVIA),
Michał Kowalkowski (TERRA LUBAVIA),
Henryk Dembiński( LKK ZIEMIA LUBAWSKA),

40 km – dystans długi, dwa okrążenia

Michał Wyżlic (KOMOBIKE SCOTT),
Mariusz Kaczyński

Warto podkreślić, że Pan Michał Kowalkowski zdobył I miejsce w kategorii wiekowej M3 na dystansie 20 km. Na dystansie długim - 40km Michał Wyżlic zdobył II miejsce w kategorii wiekowej M1 oraz OPEN.

Pełne wyniki:
gorznomtb17.chiptiming.pl  

Na koniec, po wykańczającym i trudnym wyścigu w Karczmie Hotelu Dworek Wapionka czekała na zawodników iście królewska uczta. Do wyboru było kilka rodzajów dań i zup.

Piękna okolica, bardzo urozmaicona lecz urokliwa trasa, dobra organizacja wyścigu, posiłek po startowy powodują, że I Górznieński Maraton MTB ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz lokalnych maratonów MTB.

Do zobaczenia za rok.
Adrian Libuda

Foto:
web.facebook.com/Dworek.Wapionka.Gorzno
web.facebook.com/pg/professorpl/photos
facebook.com/events