Monika i Mateusz Jackiewicz z Kazanic na podium w VI Półmaratonie Iławskim

4 września w Iławie odbył się  szósty  półmaraton im.Antoniego Gierszewskiego na dystansie 21.097 km. Organizatorem imprezy  trwającej dwa dni było Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Patronat  Honorowy objął  Burmistrz Miasta Iławy.

W biegu  głównym sklasyfikowano  480  zawodników. Podczas imprezy odbywały się  biegi  towarzyszące w tym wyścig rolkarzy i wyścig rolkarzy do lat 12 na odcinku około 1600 m.

Trasę półmaratonu najszybciej  pokonał Konrad Nosarzewski uzyskując czas 1:11:17  przed Karolem Kalisiem z Susza 11:11:57, trzeci był Mateusz Jackiewicz z Kazanic 1:17:43 minuty.

Wśród kobiet naszybsza była Beata Lupa 1:19:37 (Juvenia Białystok), drugie miejsce zajęła - Monika Jackiewicz CITY TRAIL TEAM (POL) pochodząca z Kazanic siostra Mateusza z wynikiem 1:20:57.

W biegu  głównym wystartowali także zawodnicy z klubu Lubawa Kocha Biegać. Najszybciej trasę 21 km pokonał Radek Górski wynikiem 1:26:24 zajął w klasyfikacji  33 miejsce. (mz)