Z boisk A, B i C klasy

Kolejny weekend bez porażki drużyn z Gminy Lubawa w rozgrywkach prowadzonych przez WMZPN. Zwycięstwa odnieśli reprezentanci zespołów B-klasowych, remisem zakończyła się konfrontacja LIDERA Złotowo w A-klasie. Wystartowała również Gminna Liga Piłki Nożnej C-klasa. Szczegółowe wyniki poniżej.

A-klasa

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie III kolejki A-klasy pomiędzy LIDEREM Złotowo a GKS LZS II Wikielec. Do przerwy podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza prowadzili 2:0 po trafieniach zza pola karnego Mateusza Erdmana oraz Michała Andrzejczaka. Po zmianie stron do głosu doszła drużyna gości, która po 3 trafieniach prowadziła 3:2. W samej końcówce wyrównał Robert Kaczyński.

B-klasa

Komplet punktów po III kolejkach mają na swoim koncie zawodnicy JORDANU Kazanice. Tym razem „biało-niebieskim” nie sprostał UKS ŻAK Jamielnik. Wynik w 26 minucie otworzył Dawid Rafiński, wyrównał tuż po przerwie Grzegorz Żuchowski. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu gospodarzy, którzy po trafieniu Marka Kamińskiego zwyciężyli 2:1.

Bramki: Dawid Rafiński (26’), Marek Kamiński (72’) – Grzegorz Żuchowski (51’)

Bartłomiej Górski, Dawid Gajewski, Przemysław Gerka, Mateusz Górski, Tomasz Grzybowski, Maciej Jurkiewicz, Marek Kamiński (85’ Mateusz Zalewski), Krystian Opałka (55’ Jakub Zakreta), Dawid Rafiński (76’ Piotr Laskowski), Kamil Sass, Jakub Zglenicki

Kolejne 3 punkty na swoje konto zapisali zawodnicy AVISTY Łążyn, którzy pokonali GKS LZS Szymbark 5:2. Do przerwy prowadzili 2:1 po trafieniach Marka Wierzbowskiego oraz Łukasza Rubalewskiego. Po zmianie stron dał o sobie znać Łukasz Junkier, który dwukrotnie pokonał golkipera gości. „Kropkę nad i” postawił wprowadzony 4 min wcześniej Karol Żuchowski.

Bramki: Marek Wierzbowski (7’), Łukasz Rubalewski (10’), Łukasz Junkier (62’, 73’), Karol Żuchowski (90+2’) – Tomasz Borkowy (14’), Łukasz Olszewski (79’)

Skład AVISTY Łążyn: Karol Mergalski (74’ Jakub Lewalski), Damian Golder, Bartosz Groszkowski, Karol Józefowicz (83’ Artur Zelma), Łukasz Junkier (88’ Karol Żuchowski), Patryk Kempkowski, Miłosz Krajewski, Krzysztof Marchelek, Łukasz Rubalewski, Rafał Rynkowski (61’ Paweł Senkowski), Marek Wierzbowski

C-klasa

W pierwszy weekend września rozegrano I kolejkę Gminnej Ligi Piłki Nożnej C-klasa. Pierwszym liderem tabeli został obrońca tytułu ZUH ANDRZEJ Zadroga. Komplet wyników i strzelcy poniżej.

Wyniki I serii gier:

LZS Byszwałd – LZS ORZEŁ Grabowo 1-0 (0-0)   Bramka: Szymon Bogdański (1)

LZS Fijewo – LZS TORPEDA Rożental 1-3 (1-1) Bramki: Tomasz Potorski (38’) – Tomasz Pruchniewski (7’), Jakub Chełkowski (72’), Robert Marciniak (75’)

LZS ORZEŁ Mortęgi – LZS PRĄTNICZANKA Prątnica 3-7 (2-5)

Bramki: Dawid Siemiński (2), Mateusz Mówiński (1) – Cezary Rykaczewski (2), Patryk Dzik (2), Jakub Baczewski (1), Szymon Wroński (1), Kamil Kamiński (1)

LZS Sampława – ZUH ANDRZEJ Zadroga 1-8 (0-6)

Bramki: Sławomir Kowalski (63’) – Paweł Jankowski (5’), Grzegorz Guzowski (12’, 17’), Przemysław Cichocki (14’, 20’, 25’), Adam Kosiński (48’), Patryk Żurański (53’)