V MTB Maraton po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich

Opublikowano:

V MTB Maraton po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich przeszedł już do historii – a było to wyjątkowe wydarzenie. Start, Meta i miasteczko wyścigu usytuowane było na terenie Sanktuarium Matki Bożej w Lipach koło Lubawy, aby na sportowo wpisać się w obchody Chrztu Ziemi Lubawskiej.

Wszystkie założenia programu udało się zrealizować. Była więc Msza Święta odprawiona przez kustosza sanktuarium ks. Mieczysława Rozmarynowicza, na którą przybyli również mieszkańcy Lubawy i okolic, którzy dopingowali zawodników i błogosławieństwo ks. dziekana Marcina Staniszewskiego na starcie.

Była przyjazna atmosfera, bogaty poczęstunek: bufety na trasie - arcydzieło w wykonaniu Tomka i Przemka oraz harcerzy z Lubawy, ciasto – dziękujemy za miłą obsługę Pani Doroty i Pani Krysi, napoje, grochówka dla wszystkich obecnych – oczywiście od Strażaków z Lubawy i na koniec szpaler kibiców dla dzielnej zawodniczki dystansu Mega, która jako ostatnia przekroczyła linię mety.

Zabezpieczenie tras było naszym największym priorytetem i dlatego mimo bardzo wymagających odcinków, dzięki dobrym oznaczeniom i zabezpieczeniu przez policję z Iławy i Ostródy oraz strażaków z Lubawy, Złotowa, Wałdyk, Lubstynka i Glaznot - obyło się bez wypadku. A mogło być niebezpiecznie z powody nieodpowiedzialnego „żartu” w postaci przestawienia strzałek. Jednak czujność organizatorów i szybka interwencja Wojtka, Kingi i Witka uniemożliwiła „żartownisiom sukces”.

Każdy dystans był dodatkowo obstawiany przez członków Stowarzyszenia „Rowerowa Lubawa”, którzy zamykali dystans czuwając nad bezpieczeństwem i uniemożliwiając zawodnikom „błądzenie po malowniczych Wzgórzach Dylewskich” – ukłony w stronę: Marcina, Pawła, Pawła, Tomka.

Wyjątkowość tego wyścigu podkreślała również obecność licznie przybyłych gości i sponsorów: Starosty Powiatu Iławskiego Marka Polańskiego, Wójta Gminy Lubawa Tomasza Ewertowskiego, który na własnej skórze poczuł atmosferę tego przedsięwzięcia pokonując dystans Hobby w bardzo dobrym czasie, przedstawicielek burmistrza Lubawy Pań Katarzyny Żuchowskiej i Anny Tańskiej, Pani Prezes Banku Spółdzielczego Magdaleny Waldan, Pana Romana Czacharowskiego, Pani Anny Kruszyńskiej, Pana Piotra Truszczyńskiego, Państwa Zdzisława i Ireny Wierzbowskiech, Pana Jarosława Lontkowskiego, Pana Benedykta Milewskiego oraz Panów: Krzysztofa Machnija, Grzegorza Niesiobędzkiego, Marcina Jasińskiego i Grzegorza Kalinowskiego - również uczestników wyścigu.

W wyścigu wzięło udział prawie 200 zawodników, którzy ścigali się na trzech dystansach: Hobby - 10 km, Fit - 36 km i Mega - 56 km.

Zwycięzcą dystansu Mega został Michał Różański z BCT Gdynia, dystansu Fit - Adam Płoski z Ciechanowa (Wola Bike Orbea Team), a Hobby Marcin Marchlewski z Grabowa.

Najszybszym mieszkańcem Lubawy okazał się Witold Szczawiński (Terra Lubavia), a najszybszym mieszkańcem gminy Lubawa - Zdzisław Guzowski z Wiśniewa.

Wyścig był współfinansowany ze środków Powiatu Iławskiego. 

>>>Pełne wyniki


Rowerowa Lubawa
fot. Marian Żuchowski