MTB u Brata Jana 2016

Opublikowano:

W sobotę, 18 czerwca w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”. Kolarze amatorzy jak zwykle nie zawiedli. Na starcie stanęło 82. zawodników, którzy ścigali się po trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu. 32. zawodników postanowiło pokonać dystans hobby (13 km - 1 okrążenie), a 50.  zmierzyło się z dystansem mega (52 km -  4 okrążenia).

Bardzo nam miło, że z roku na rok w naszym MTB u Brata Jana startuje coraz więcej miłośników dwóch kółek  z pobliskich terenów. Nie zabrakło zatem zawodników np. z Lubawy, Iławy, Brodnicy, Bratiana, Nowego Miasta Lub. W wyścigu startowali również kolarze z bardziej odległych miejscowości:  Bydgoszczy, Olsztyna, Torunia, Rypina czy Brodnicy. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z naszym terem, dla innych wręcz przeciwnie – odwiedzają Bratian co roku. Cieszymy się, że aż tyle osób pała miłością do sportu i że po prostu chciało im się „na sportowo” spędzić sobotni dzień. 

Łatwo nie było! Atrakcyjna trasa wyścigu w całości biegła ścieżkami leśnymi lasu tylickiego i bogata była w niespodzianki, np. ciężkie podjazdy, kałuże, błoto itd. Tym bardziej, że wczoraj przeszła przez nasz region potężna nawałnica, która trochę narozrabiała!!! Organizatorzy od wczesnych godzin rannych usuwali powalone drzewa z trasy, po to, aby wyścig mógł się odbyć, a jego przebieg był bezpieczny. 

O godz. 12.30 wszyscy zawodnicy pojawili się na odprawie przed szkołą. Zebranych powitał p. Michał Wróblewski, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mszanowie, który reprezentował w tym dniu włodarza gminy oraz p. Piotr Patalon, główny  organizator wyścigu MTB u Brata Jana. Panowie życzyli wszystkim wspaniałych rowerowych przygód i bezpiecznego dotarcia do mety. 

O godz. 17.00 wszyscy spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich na uroczystym podsumowaniu MTB u Brata Jana 2016. Dekoracji zawodników dokonali p. Ewa Przybylska -  dyrektor Zespołu Szkół i p. Piotr Patalon.

Miłym akcentem był moment wręczania statuetek dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Michał Rzepniewski z Kurzętnika  (rocznik 2006), zaś najstarszym był doskonale nam znany z poprzednich edycji p. Alojzy Zieliński z Bielic (rocznik 1942). 

Zatem kolejne MTB u Brata Jana przeszło do historii!!! Zapraszamy gorąco w przyszłym roku!

MTB_u_Brata_Jana_2016_-_wyniki.pdf

Dorota Lipska
fot. W. Szczawiński