Już po raz 17 Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie uroczyście obchodziło Święto Szkoły. Uroczystość była okazją do przybliżenia historii szkoły i naszego miasta.
13 maja br. w hali OSiR przy Gimnazjum w Lubawie zasiedli gimnazjaliści, nauczyciele i pracownicy szkoły. Z zaproszenia skorzystali też goście. Obecni byli przedstawiciele władz miasta, miejskich instytucji, policji, radni, członkowie rady rodziców, ks. dziekan.
Tradycją Święta Szkoły stało się też nagradzanie nauczycieli nagrodą dyrektora szkoły za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej. W tym roku nagrody otrzymali: Teresa Antoniewicz, Anita Witkowska-Szczepańska, Honorata Lodowska, Grażyna Surdykowska.
W części oficjalnej Burmistrz Miasta Lubawa - Maciej Radtke przedstawił koncepcję zagospodarowania lubawskiego zamku.
Obchodzimy w tym roku 550 rocznicę zwycięstwa koalicji polsko-litewskiej nad wojskami krzyżackimi w wojnie 13 letniej. Konsekwencją tego wydarzenia było włączenie Lubawy do Korony Polskiej. Młodzież zaprosiła wszystkich do średniowiecznej Lubawy do 30 kwietnia 1440 roku i co w tym czasie działo się w Lubawie.
Kolejną częścią uroczystości były wykłady historyczne, które wygłosili: Krzysztof Wiecierzycki - Biskupi chełmińscy w czasach Krzyżackich w latach 1245 - 1466, Piotr Lisowski wygłosił prelekcje na temat - "Zakon krzyżacki jako korporacja" i Bartłomiej Kaczyński, który przedstawił najnowsze wyniki badań archeologicznych prowadzonych na terenie zamku w Lubawie.
W szkole odbyło się otwarcie wystawy Wiesława Skrobota na temat - Dzieje Zakonu Niemieckiego od założenia do dzisiaj. Podczas akademii w części artystycznej zaprezentowali się młodzi muzycy z lubawskiego gimnazjum.Część artystyczna przygotowały Panie Aneta Nowakowska i Ewa Przepiórska oraz Stanisław Grzywacz (mz)