Nutella Mini Tour de Pologne 2015

Opublikowano:

W dniach od 2 do 8 sierpnia 2015 odbywał się szosowy wyścig kolarski Tour de Pologne. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu był wyścig kolarski dla dzieci i młodzików pn. Nutella Mini Tour de Pologne. W kategorii wiekowej 8/10 lat wystartował Dawid Łątkowski z Lubawy.

Dawid wystartował we wszystkich etapach: Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Nowy Sącz, Zakopane i Kraków. Zaprezentował się bardzo korzystnie, notując trzy zwycięstwa: w Dąbrowie Górniczej, Nowym Sączu i podczas wielkiego finału w Krakowie, jedno drugie miejsce w Katowicach, jedno trzecie w Zakopanem i jedno czwarte w Warszawie.

W każdym z etapów udział wzięło ponad 100 zawodników, w tym w trzech etapach ponad 150-ciu. Młodzi kolarze ścigali się po części trasy, na której później o zwycięstwo walczyła elita. Start i meta usytuowane były zawsze na linii mety dorosłego tour’u.

Oprócz bardzo udanych startów Dawid mógł podglądać w akcji najlepszych zawodowych kolarzy na świecie. W tegorocznym Tour de Pologne wystartowali m.in. Michał Kwiatkowski – Mistrz Świata z 2014 roku, Marcel Kittel – najlepszy sprinter na świecie, Fabio Aru – wschodząca gwiazda światowego kolarstwa, znakomity „góral”, Ion Izaguirre – tegoroczny triumfator imprezy.

Poza tym obserwował najlepsze na świecie zespoły kolarskie: Tonkoff Saxo, Astana Pro Team, Team Sky, Etixx Quick Step, Giant Alpecin itd.
Udział w imprezie Nutella Mini Tour de Pologne był dla Dawida wielkim wydarzeniem. Decyzję o starcie we wszystkich etapach podjął już rok temu, po bardzo udanym starcie w bydgoskim etapie Nutella Mini Tour de Pologne 2014.

Do tegorocznej edycji przygotowywał się od wielu miesięcy, ciężko trenując na rowerze, ale także analizując każdy etap pod względem trasy, dystansu i profilu. Już teraz założył start w przyszłorocznej edycji!  (elubawa)

foto : archiwum prywatne oraz www.minitourdepologne.pl

 

Komentarze

Kibic

Dawid! Jesteś WIELKI :)

(2015-08-21 11:59:58)
Ww

euper dawid

(2015-08-20 21:23:00)