MLKS Motor Lubawa - Orzeł Janowiec Kościelny 4:1 (1:1)

W dniu dzisiejszym tj. 12 sierpnia piłkarze Motoru Lubawa rozegrali II kolejkę rozgrywek IV ligi. Przeciwnikiem lubawskiego klubu była drużyna debiutująca w rozgrywkach LKS Orzeł Janowiec Kościelny.

Dzisiejszy przeciwnik gospodarzy zremisował u siebie na inaugurację 1:1 z Omulewem Wielbark. Gospodarze natomiast rozpoczęli sezon od dobrego występu w Suszu, gdzie pokonali na wyjeździe tamtejsza Unię 0:1. Piłkarzy na boisko stadionu Łazienkowskiego wprowadzali młodzi piłkarze.

Mecz od początku spotkania był wyrównany. Gra toczyła się w środku boiska. Pierwsza bramka padła dla gospodarzy w 18 minucie po strzale Mateusza Kruszewskiego. Jest to jego pierwsza bramka byłego zawodnika Lidera Złotowo w IV lidze. W 35 minucie goście po błędzie obrony wyrównali na 1:1 po strzale kapitana drużyny Pawła Szypulskiego. Kilka minut później bramkarz lubawski Jacek Malanowski obronił Motor przed utratą drugiej bramki.

Po przerwie w 47 minucie Łukasz Lewalski zdobywa drugą bramkę dla Motoru i jest 2:1. W 71 minucie pada trzecia bramka po strzale Marka Śnieżawskiego i w końcówce spotkania w 88' bramkę zdobywa Tomasz Śnieżawski ustalając wynik na 4:1.

Motor Lubawa pokonał gości na własnym boisku 4:1. Kibice zebrani na meczu oklaskami dziękowali za dobra postawę na boisku.

Mimo wysokiego wyniku, goście grali dobry mecz. W dniu dzisiejszym ponownie w Motorze znakomity dzień miał bramkarz Jacek Malanowski. (mz)