MTB u Brata Jana 2015

Opublikowano:

W sobotę, 13 czerwca w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski "MTB u Brata Jana". Impreza została jak zwykle zorganizowana przez: Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Gminne Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie oraz Terra Lubavia. 

Kolarze amatorzy jak zwykle nie zawiedli. Na starcie stanęło 64. zawodników i ścigali się po trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu. 39. zawodników postanowiło pokonać dystans hobby (13 km - 1 okrążenie), a 25.  zmierzyło się z dystansem mega (52 km -  4 okrążenia).

Bardzo nam miło, że z roku na rok w naszym  MTB u Brata Jana startuje coraz więcej miłośników dwóch kółek  z pobliskich terenów. Nie zabrakło zatem zawodników np. z Lubawy, Iławy, Bratiana, Nowego Miasta Lub. W wyścigu startowali również kolarze z bardziej odległych miejscowości:  Gdyni, Olsztyna, Torunia czy Brodnicy. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z naszym terem, dla innych wręcz przeciwnie – odwiedzają Bratian co roku. Cieszymy się, że aż tyle osób pała miłością do sportu i że po prostu chciało im się „na sportowo” spędzić sobotni dzień.

Łatwo nie było! Atrakcyjna trasa wyścigu w całości biegła ścieżkami leśnymi lasu tylickiego i bogata była w niespodzianki, np. ciężkie podjazdy, błoto itd.

O godz. 17.00 wszyscy spotkali się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich na uroczystym podsumowaniu MTB u Brata Jana 2015. Dekoracji zawodników dokonali p. Ewa Przybylska -  Dyrektor Zespołu Szkół i p. Tomasz Waruszewski – Wójt Gminy Nowe Miasto Lub.

Miłym akcentem był moment wręczania statuetek dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym zawodnikiem okazał się nasz uczeń – Olaf Soboczyński  (rocznik 2003), zaś najstarszym był doskonale nam znany z poprzednich edycji p. Alojzy Zieliński z Bielic (rocznik 1942). Cieszymy się, że w naszym wyścigu już kolejny raz wziął udział  p. Robert  Neugebauer z Iławy (rocznik 1943). Obowiązkowo widzimy się z Panami za rok!!!

Zatem kolejne MTB u Brata Jana przeszło do historii!!! Zapraszamy gorąco w przyszłym roku! 

>>>MTB_u_Brata_Jana_2015_-_wyniki.pdf 

Tekst: Organizator
Foto: S. Olender i nie tylko

Komentarze

Kaskuj

trasa była mega ciekawa, to był mój pierwszy i zapewne nie ostatni start w Bratianie :)


Czy ktoś jeszcze udostępni jakies zdjęcia z tej super imprezy:)?

(2015-06-17 09:40:55)
Admin do Maku

Mapa jest po prawej na stronie rowerowa.e-lubawa.pl,
a ślad dystansu Fit tu: sports-tracker.com
Wkrótce więcej informacji

(2015-06-15 23:31:03)
Maku

czy mógłby ktoś zamieścić trasę z rajdu choćby na mapce, a najlepiej w formie *gpx ? 


Z góry dzięki ! :]

(2015-06-15 17:56:14)
...

a Mateusz K. nie przebiegal tam czasem miedzy rowerami i nie wygral tego ?

(2015-06-15 10:41:44)