Mistrzostwa Polski U 20 z udziałem KS Constract Lubawa

Opublikowano:

Zwycięstwem REKORDU BIELSKO BIAŁA, zakończyły się rozgrywane od piątku do niedzieli Mistrzostwa Polski U 20 w futsalu. W finałowym pojedynku spotkali się przedstawiciele dwóch najlepszych drużyn Ekstraklasy: REKORD BIELSKO BIAŁA i WISŁĄ KRAKBET KRAKÓW. Zwycięzcą okazała się drużyna z Bielska Biała, pokonując Krakowian 4:1.

Nasz zespół niestety nie zdołał wyjść z turniejowej grupy „A”, w piątkowym pojedynku pokonał byłego już Mistrza Polski – CLEREX CHORZÓW - 2:1. Dwie bramki zdobył DANIEL SASS. Sobota nie była już jednak tak szczęśliwa, dla Młodych Konstruktorów, w porannym spotkaniu po bardzo zaciętym pojedynku ulegli drużynie HURTAP-U ŁĘCZYCA - 1:2. Bramkę dla Lubawian zdobył SEBASTIAN GRUBALSKI. Od tego momentu stało się jasne, że o wyjściu z grupy zdecyduje mecz z WISŁĄ KRAKBET. Zadanie wydawało się bardzo trudne, Wisła jakby poddenerwowana remisem z drużyną z ŁĘCZYCY, rozgromiła CLEREX 4:0.

W spotkaniu z „BIAŁĄ GWIAZDĄ” długo utrzymywał się remis 0:0, CONSTRACT stworzył kilka bardzo dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Jednak zabrakło szczęścia i odrobiny zimnej głowy. Jak to w sporcie niestety bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą. Wisła na 5 minut przed końcem zdobyła bramkę, która okazała się być jedyną w tym spotkaniu. Wisła dopisała 3 punkty i wyszła z grupy z pierwszego miejsca, w rezultacie dochodząc, aż do finału. KS CONSTARCT z 3 punktami zajął trzecie miejsce w grupie i niestety nie zagrał w niedzielnych spotkaniach ćwierćfinałowych.

Na uwagę zasługuje poziom prezentowany przez naszych zawodników, którzy mimo że byli jedną z najmłodszych drużyn (tylko 3 zawodników dwudziestoletnich), walczyła jak równy z równym z wszystkimi zespołami, a zdobyte doświadczenie przez wielu młodych zawodników z pewnością zaprocentuje już za rok. (dk)