Odpadamy z Pucharu Polski w futsalu

Opublikowano:

Wczorajsze spotkanie z ZAWBUDEM IŁAWA, ostatecznie rozstrzygnęło, która z drużyn zagra w fazie centralnej tych rozgrywek. Wyłonienie drużyny, która będzie reprezentowała województwo na szczeblu krajowym było w tym roku bardzo skomplikowane.

Procedura wyłonienia przedstawiciela poprzez organizację (a w zasadzie jej brak) turnieju eliminacyjnego okazała się zupełnie nietrafiona, gdyż występujący w I lidze zawodnicy KS CONSTRACT, wybici z ligowego rytmu równorzędną walkę mogli podjąć tylko z naszpikowanym trzecioligowymi zawodnikami z regionu ZAWBUDEM IŁAWA.

Długi i męczący turniej z wieloma niedomówieniami zakończył się w kiepskim stylu, za co przede wszystkim trzeba winić organizatora, czyli Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej. Słaby poziom sędziowania, brak obserwatora, w efekcie przyniosły szereg niezrozumiałych zdarzeń.

Przegrany w tym wypadku ZAWBUD, mając takie prawo - odwoływał się, a „Zasłaniający Twarz” Związek zorganizował dodatkowe spotkanie, nie dając możliwości negocjacji daty rozegrania spotkania, co w efekcie skutkowało tym, iż Lubawski zespół zmuszony został rozegrać to spotkanie wystawiając tylko i wyłącznie swoją drużynę U-20. ZAWBUD wykorzystał okazję i w swoim stylu, dobrał najlepszych zawodników z regionu, stawiając wysoką poprzeczkę młodym konstruktorom.

Mecz choć zakończył się porażką młodej drużyny, ukazał przede wszystkim olbrzymi potencjał młodzieżowców z KS CONSTRACT. ZAWBUD wygrał tylko dzięki przewadze fizycznej nad 15 i 16 -latkami z KS CONSTRACT.

Przegrana powodem do dumy z pewnością nie jest. Faktem jest, iż klub jest tworzony z pomysłem, pasją i co najważniejsze, każdego dnia patrzy w przyszłość, dając sobie szansę wpisania się na stałe w futsalową mapę Polski.

Klub od początku jego powstania, rozwijał się w sposób zrównoważony, dziś mamy okazję obserwować pierwsze efekty takich założeń. Występ trzech zespołów młodzieżowych w Finałach Mistrzostw Polski.

Po tym spotkaniu należy, zadać pytanie: Czy porównywanie zespołów, które wystąpiły w wczorajszym spotkaniu ma jakikolwiek sens ? 

(dk)
Komentarze

Gatej

Przemęczeni ha ha czym ?

(2014-12-17 16:16:39)
Regon

 Wszyscy są winni tylko nie wy.Organizatorem z własnej nie przynuszonej woli był Constract - winny OZPN.Wystawienie drużyny młodzieżowej był terminarz  I ligi i przemęczenie zawodników grających co tydzień. Inni musza grać sobota, środa,sobota i mogą - nawet B klasa a gwiazdy pierszoligowe nie. Ustawienie i przekręt w turnieju winni sędziowie bo byli słabi. A kto jest winny wystawienia w meczu  dodatkowym zawodników którzy grali w tym samym turnieju w drugiej drużynie co Motor. Za to powinna być kara i walkower ale OZPN nawet nie zwrócił na to uwagi.Chwalicie sie młodzieżą a skąd ją macie w dwa lata wychowaliście bo w innych klubach potrzeba na to 8-10 lat a u was jakieś mutanty czy co? A kto jest winny wycofania drużyny z iławskiej halówki pewnie iławiacy.Zaczynając obwiniać wszystkich dookoła należałoby najpierw zastanowić się nad własnym postępowaniem.Inteligentni ludzie wyciagneliby wnioski a nie szukali usprawiedliwień.

(2014-12-17 12:33:50)
Kibic

15 i 16 latkami? okej,ale chciałbym dodać,że 19 i 20 latkowie również byli na boisku! Zawbud wygrał,bo grał lepiej. A dlaczego Constract nie wystawił pierwszego zespołu?! Strach im na to nie pozwolił! Zawodnicy na trybunach! Żenada jakaś!

(2014-12-16 10:10:21)
OBIEKTYWNY

NIE TRZEBA BYŁO PAJACOWAĆ TYLKO GRAĆ JAK PRZYSTALO !!!!!!!. WINNY SIE TŁUMACZY


 

(2014-12-15 20:33:57)
KIbic

Ciekawe jakimi 15 i 16 latkami?

(2014-12-15 20:22:22)