Rowerowy Rajd Niepodległości

Opublikowano:

W mglisty, świąteczny poranek 11 listopada z nowomiejskiego rynku wystartował I Rowerowy Rajd Niepodległości - śladami pamięci przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. W rajdzie uczestniczyli rowerzyści z Lubawy: Ania, Sławek i Witek Szczawińscy, Cezary Jakubowski, Michał Kowalkowski i Andrzej Muczyński.

Rowerzyści rozpoczęli swą 30-to kilometrową trasę od zapalenia znicza pod pomnikiem ofiar 7 grudnia 1939 roku. Miejsce to upamiętnia 25 obywateli powiatu nowomiejskiego, w tym 10 mieszkańców Lubawy, którzy stracili życie tylko dlatego, że byli Polakami.

Następnie grupa udała się w kierunku Nawry by przez Gryźliny, Radomno, Chrośle, Nowy Dwór i Łąki zatoczyć pętlę i dojechać do Bratiana. We wszystkich mijanych miejscowościach rowerzyści zatrzymywali się w miejscach pamięci i przy cmentarzach by minutą ciszy uczcić spoczywających tam zmarłych i poległych mieszkańców ziemi lubawskiej. 

Przewodnikiem i inicjatorem rajdu był Marek Połomski, który dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat historii odwiedzanych miejsc. Rowerzyści zakończyli swą podróż w bratiańskim lesie przy Trzech Dębach, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości Święta Niepodległości gminy Nowe Miasto Lubawskie. (elubawa)

fot. Marek Połomski, A. Szczawińska

Komentarze

Mieszkaniec

Kiedy powstanie droga rowerowa do szweda?  Jeżdząc rowerem szału nie ma lawirując pomiędzy tirami i autami, pierwszy wypadek już był, włodarze miasta na co czekacie? aż ktoś tam zginie ?

(2014-11-25 17:31:30)
Ja

Panie [*******] dlaczego nie używa Pan ścieżek rowerowych? Po to są między innymi na ul. dworcowej oraz wyzwolenia aby z nich korzystać, Druga sprawa godz. 18 jedzie Pan ul. Dworcową bez świateł, a wtedy jest już po zmroku. Tylko czekać aż przydaży się nieszczęście.

(2014-11-14 23:00:32)