Góra Dylewska zdobyta po raz drugi

Opublikowano:

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku z bieżni boiska przy Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach wystartował III MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich”. Najpierw rozpoczęli zmagania zawodnicy, którzy zdecydowali się na dystans Mega (48 km) i Fit (30 km). W chwilę po nich wystartowali najmłodsi, którzy rywalizowali na dystansie Hobby (11 km).

Pierwsza część trasy biegła w kierunku miejscowości Losy, następnie przez Złotowo, a kończyła się w Wałdykach. Dzieci startujące na małym dystansie, po pokonaniu swojej trasy wróciły na metę przy szkole w Grabowie. Wśród „hobbystów” byli uczestnicy projektu „Rowerami Ku Wolności” realizowanego przez Zespół Szkół w Grabowie-Wałdykach. Dla nich organizatorzy przewidzieli oddzielną klasyfikację.

Kolarze z dużego i średniego dystansu popędzili dalej. Po drodze mijali urokliwe zakątki i jedne z największych atrakcji Garbu Lubawskiego. Mogli podziwiać zabytkowe wiadukty kolejowe, cmentarz ewangelicko-augsburski położony w lesie nieopodal wsi Zajączki, Jezioro Francuskie i spotkać przedstawicieli miejscowej fauny i flory. Część trasy Mega i Fit wiodła wzdłuż nieistniejącej linii kolejowej po nasypie wokół którego rozciągają się niezapomniane widoki.

Zawodnicy na dystansie Mega pokonali Górę Dylewską (312 m n.p.m.) - najwyższe wzniesienie północno-wschodniej Polski.  Właśnie na tym dystansie pomiędzy Glaznotami a Zakurzewem, została usytuowana premia górska Auto Landu. Zdobywcami premii zostali: Rafał Szturo z Lubicza reprezentujący TTC BULL RACING TEAM i Katarzyna Laskowska z Łomianek reprezentująca Finisher pl.

Nad organizacją i przebiegiem wyścigu czuwali: Cezary Jakubowski – prezes stowarzyszenia Rowerowa Lubawa i Sławomir Szczawiński – dyrektor Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach. To już trzecia impreza, którą wspólnie zorganizowali i nie zamierzają na tym poprzestać.

Trzecim współorganizatorem maratonu był miejscowy LZS i właśnie o puchar Przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie Benedykta Czarneckiego walczyli zawodnicy na najdłuższym dystansie. Natomiast wójt Tomasz Ewertowski ufundował Puchar dla najlepszego zawodnika z terenu gminy Lubawa.

Oczekiwanie na dekorację uprzyjemnił najmłodszy iluzjonista w Polsce - Maciej Szymański. Po dekoracji zwycięzców, którzy otrzymali wspomniane puchary oraz piękne medale ufundowane przez Piotra Truszczyńskiego właściciela firmy Szkłomal zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników maratonu upominki i nagrody:

1. Kupon rabatowy o wartości 1.000 zł na dowolny mebel z oferty Libro – do zrealizowania we wszystkich salonach meblowych współpracujących z Libro,
2. 10 zestawów gadżetów reklamowych ufundowanych przez Libro
3. Niespodzianki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Lubawie,
4. Osprzęt i akcesoria rowerowe ufundowane przez Salon Rowerowy Bici D'oro,
5. Osprzęt i akcesoria rowerowe ufundowane przez Sklep Rowerowy „AGA” z Nowego Miasta Lub.,
6. Upominki ufundowane przez Anię Kruszyńską,
7. Zaproszenie na kolację dla dwóch osób w Restauracji Oranżeria ufundowane przez Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie,
8. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu III MTB Maratonu „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” organizatorzy kierują do przyjaciół i sponsorów:

Magdaleny Waldan prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie,
Piotra Truszczyńskiego właściciela firmy SZKŁOMAL,
Marka Liberackiego właściciela firmy Libro,
Romana Czacharowskiego i Anny Kruszyńskiej oraz Auto Landu Olsztyn,
Państwa Grubalskich właścicieli firmy Constract,
Marcina Jasińskiego właściciela salonu rowerowego Bici D'oro,
Piotra Patalona i Benka Milewskiego właścicieli sklepu „AGA”,
Zdzisława Wierzbowskiego właściciela firmy LPB,
Stanisława Ewertowskiego właściciela firmy PC Plus,
Stanisława Rumińskiego właściciela P.P.H.U Martin Meble,
Jana Jakubowskiego właściciela piekarni „Bochenek”,
Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Podziękowania należą się też gospodarzom terenu na którym rozgrywany był maraton:
Tomaszowi Ewertowskiemu Wójtowi Gminy Lubawa za przychylność i wsparcie organizacyjne oraz Bogusławowi Fijasowi Wójtowi Gminy Ostróda i Nadleśnictwu Olsztynek.

Dzięki policjantom z Lubawy i Ostródy oraz strażakom z Wałdyk, Złotowa i Glaznot wszyscy uczestnicy wyścigu mogli bezpiecznie poruszać się profesjonalnie zabezpieczoną trasą.

I na koniec specjalne podziękowanie za obsługę bufetów organizatorzy kierują do Harcerek z X Lubawskiej Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej "Pracowite Pszczółki" i V Lubawskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "InVictus".

Wyniki Open:

Dystans Mega:
1. Tomasz Olender – LKK Ziemia Lubawska
2. Michał Różański – BCT Team
3. Andrzej Poczopko - Olsztyn

Dystans Fit:
1. Adam Borek - BDC Retro MTB Team
2.
Przemysław Frej - MTB OLSZTYN TEAM
3. Piotr Patalon – Terra Lubavia

Dystans Hobby:
1. Michał Jarliński - SSP ORKA Iława
2. Szymon Dzik - Iława
3. Dominik Jakubowski – KKL Masters Brodnica

Wyniki klasyfikacji zawodników reprezentujących szkołę w Grabowie:
Kategoria chłopcy:
1 miejsce – Piotr Markowski
2 miejsce – Łukasz Krajewski
3 miejsce – Jakub Rafiński

Kategoria dziewczęta:
1 miejsce – Patrycja Osicka
2 miejsce – Natalia Dudek
3 miejsce – Monika Guzowska

Wyniki w klasyfikacji najlepszego zawodnika z terenu gminy Lubawa:
1 miejsce – Tomasz Krajewski
2 miejsce – Michał Palczewski
3 miejsce – Szymon Krajewski

Pełne wyniki: lubawamtbmaraton.chiptiming.pl/wyniki.php

Foto:
Marian Żuchowski
Sabina Olender

Materiał: Organizator

Poniżej film autorstwa Rafała Marszelewskiego Foto Video Marszelewscy

 

Komentarze

Admin

Filmik z maratonu: youtube.com

(2014-08-13 12:49:54)