VII Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów

Opublikowano:

29 czerwca dwaj zawodnicy z Nowego Miasta Lubawskiego Kacper Danielewski i Tadeusz Piątkowski oraz Lubawianin Michał Wyżlic wybrali się na VII Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów, które zostały zorganizowane w Urlach (woj. Mazowieckie). 

Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem. Rywalizacja w Urlach rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+) oraz pierwszy raz w historii – mix open. Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę licząca 25 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie 50 km (dwie pętle po 25 km). 

Tadeusz Piątkowski wraz z drużyną BDC Retro MTB Team w składzie: Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Michał Półtorak wywalczyli złoty medal w kategorii MASTERS. 

Kacper z drużyną Time Busters (Michał Kosiński, Dorian Kolasiński i Tymoteusz Wnuk) zdobyli srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. 

Michał Wyżlic startował z drużyną BDC-RETRO MTB TEAM ELITA (Grzegorz Maleszka, Bartek Grędziński, Artur Majewski) zajęli najmniej lubiane przez sportowców 4. miejsce. (elubawa)

Wyniki:

Masters

1. BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak) 00:42:23
2. Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski) 00:42:45
3. Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski) 00:44:09

Junior

1. Ostrołęka Team (Artur Budny, Bartosz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski) 00:44:30
2. Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk) 00:46:42
3. Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta) 00:55:28

Foto: Zbigniew Świderski