Co słychać w klubie piłkarskim KS Constract Lubawa?

Opublikowano:

Kilka dni temu swój historyczny moment przeżywał nasz lokalny pierwszoligowiec futsalu KS Constract. Wszystko to za sprawą pierwszego występu młodzieży Constractu na boisku trawiastym w którym to przeciwnikiem był zaprzyjaźniony zespół z Rybna.

W meczu wzięło udział łącznie 23 zawodników KS Constract z rocznika 2002 oraz 2003. Warto odnotować, że rocznik ten w przyszłym sezonie został zgłoszony do rozgrywek wojewódzkich na trawie w kategorii Młodzik.

O strategię związaną z działaniami klubu spytaliśmy trenera i jednego z głównych działaczy Damiana Jarzembowskiego, poniżej kilka pytań o sytuacji w klubie oraz nadchodzących planach.

Skąd decyzja o zgłoszeniu młodzieży do rozgrywek na trawie?

- Decyzja ta całkowicie poparta jest koniecznością gry i zabawy dzieci poprzez rywalizację z innymi zespołami w okresie letnim. Ponieważ o ile w okresie zimowym jest dużo turniejów, sparingpartnerów, a nawet być może powstanie mała liga dla zespołów z tych roczników, to w okresie letnim dzieci też powinny się ruszać, a nie ograniczać tylko do treningu. Przecież wiadomo, że najlepszym treningiem dla dziecka jest sam mecz. Oczywiście dalej naszym priorytetem jest szkolenie na hali, a wyniki chłopaków na dworze nie będą miały żadnego znaczenia, nic od nich nie będziemy wymagać poza dobrą zabawą, fajną organizacją gry i rozwojem indywidualnych umiejętności. Sama organizacja rozwoju piłkarskiego dzieci z treningiem na hali oraz trawie wzorowana jest na działaniach obecnego Mistrza Polski w Futsalu, Rekordowi Bielsko Biała, który to szkoli dzieci głównie na hali jednak w okresie letnim również dzieci grają na trawie. Rekord jest corocznie medalistą w praktycznie każdych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Niedawno kilku zawodników klubu ukończyło kurs Instruktora Futsalu, jaki był tego zamysł?
Jeżeli chodzi o mnie i Dawida Grubalskiego potrzebowaliśmy tej licencji do prowadzenia zespołu seniorskiego w rozgrywkach I ligi Futsalu. W chwili obecnej jest to najwyższy i w zasadzie jedyny dokument obowiązujący w Polsce pozwalający na prowadzenie zespołów zarówno w I lidze jak i Ekstraklasie Futsalu. Ponadto cała piątka uczestnicząca w kursie uzyska możliwość pracy z dziećmi, potrzebować tego będziemy między innymi do wdrożenia naszego planu jakim są treningi piłki nożnej w Szkołach Podstawowych w naszej Gminie, gdzie treningi prowadziła będzie cała piątka która ukończyła kurs.

Jak wygląda sytuacja drużyny seniorskiej, kiedy wznawiacie przygotowania, czy szykujecie jakieś transfery, a może ktoś opuści szeregi zespołu?
- 21 lipca planujemy wznowić treningi, z tego co w tym momencie mi wiadomo nikt nie opuści drużyny, jednak tak naprawdę rozmowy z zawodnikami przeprowadzimy podczas pierwszych treningów, a kadrę zespołu wybierzemy do końca lipca. Jeżeli chodzi o transfery rozglądamy się za ewentualnymi wzmocnieniami czy też uzupełnieniami kadry, prowadzimy nawet rozmowy z kilkoma wyróżniającymi się zawodnikami okolicznych lig jednak nie jest łatwo kogoś wypatrzyć takiego, który spełniałby nasze oczekiwania - a te nie ukrywam są coraz większe. Mamy w zespole 15 dobrze grających w piłkę chłopaków, jeżeli nie znajdziemy osób nowych do składu zostaniemy przy tym co mamy - a mamy dużo ponieważ jesteśmy zespołem, grupą osób która świetnie się dogaduje na boisku oraz poza nim - uważam, że to bardzo ważny element. W wielu okolicznościach być może jedność drużyny przeważa nad umiejętnościami indywidualnymi poszczególnych zawodników.
Warto odnotować, że w przyszłym sezonie rozgrywki I ligi zapowiadają się jeszcze ciekawiej niż było to w roku poprzednim, ponieważ z tego co mówi się w środowisku futsalowym wiele mistrzów II lig zgłosiło chęć gry w I lidze. Są to między innymi takie miasta jak Łódź czy Łowicz, nas to ogromnie cieszy ponieważ większa ilość zespołów w lidze jest jednoznaczna z większa rywalizacją, większą ilością meczy i przede wszystkim rozwojem futsalu w Polsce. Już dziś mogę zagwarantować naszym kibicom, że będzie ciekawie!!! W sierpniu rozegramy kilka sparingów - do Lubawy przyjedzie nawet ekstraklasowy zespół z Chojnic, o tym wydarzeniu będziemy na pewno informować na naszym profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/ksconstract oraz stronie internetowej:

http://www.facebook.com/l/IAQFuhrg1AQH1Bp1Bg3jAkosBLtJnH01zD0xKwc1w_n0KcA/ksconstract.pl/ Zapraszam do odwiedzania!

Dziękujemy za rozmowę.

Również dziękuję i pozdrawiam. 

(elubawa)


 

Komentarze

Motor

Lipa nasmiewal sie z Grubala a teraz do niego TRENERZE hehehe


 

(2014-07-23 13:16:11)
Motor

taki byl fajny klimat w druzynie, widac to nawet z boku a tu nagle transfery BOREK i LIPA ;-]   o moj Boze po co ja sie pytam? dajcie im co m-c tyle ile maja dostac i niech sie nie pokazuja ani na treningach ani na meczach...pisze calkiem powaznie

(2014-07-17 16:52:47)
Admin
(2014-07-06 18:51:58)
Jubi

No a zaplecze jest... byle tak dalej. Pwodzonka...

(2014-07-06 16:01:12)
Jubi

Tak trzymać Panowie. Jak robić to robić. Jesteśmy z Wami, Kibice... . Pozdrawiam...!

(2014-07-06 15:51:10)
Kibic

Jak coś robić to robić to dobrze z pasją i zaangazowaniem. brawo

(2014-07-06 13:45:08)